Devět gólů a k tomu čisté konto

25.10.2023 | Roman Janeček

Poslední domácí mistrák roku 2023 na halenkovické hřiště přivedl tým SK Jaroslavice. Halenkovičtí chtěli proti předposlednímu týmu tabulky potvrdit vítězství z minulého utkání na Březové.

Soupiska domácích byla nabitá, trenér Michal Huťka měl k dispozici pět hráčů na střídání. Zamračená obloha, ze které se před utkáním spustil slabý déšť, neodradila něco kolem 140 diváků. I tak se jednalo o jednu z nižších návštěv letošního roku.

Utkání začalo výrazným tlakem domácích. Už v 1. min. se po rohovém kopu hlavou pokusil ohrozit bránu Jaroslavic Dan Kocián, míč se však odrazil od bránících hráčů. Ve 3. min. se před brankou hostí odehrál závar, ze kterého první gól zápasu vytěžil Dominik Polášek 1:0. V 5. min. z rohu velkého vápna technicky vystřelil Viktor Holešinský, míč se od vzdálenější tyče odrazil do sítě soupeřovy brány 2:0. V 8. min. výborně zatáhl balon Víťa Janošek a přesně odcentroval. Adresátem jeho míče byl Dominik Polášek, který akrobaticky, tak trochu nohejbalově, zasmečoval balon za záda jaroslavického golmana 3:0. Tlak domácích byl až drtivý. Hostům se nedařilo dostat hru za půlicí čáru. Ve 22. min. sklepl Dominik Polášek dlouhý přímák směrem k Tomovi Režnému, ten však na tuto nabídku těsně nedosáhl. Pohlednou kombinační akci domácích ve 25. min. zakončil Víťa Chudara 4:0. Ve 27. min. tvrdě vystřelil Viktor Holešinský, jeho střela skončila u brankaře Jaroslavic, stejně jako pokus Radka Vlachynského z téže minuty. Ve 33. min., po asistenci Davida Marholta, předvedl nádherný gól Víťa Chudara, trefil to skvěle, do vinklu 5:0. Až teď se ke slovu dostali hosté, kteří ve 37. a 39. min. jen těsně minuli naši bránu. Ve 43. min. přesně centroval Tomáš Režný a technicky zakončoval Viktor Holešinský 6:0. Ve 45. min. pan rozhodčí odpískal za faul brankaře hostí na Víťu Janoška pokutový kop. Jeho provedení si vzal na starost Viktor Holešinský. Střela k tyči znamenala Viktorův hattrick a navýšení skóre na poločasových 7:0. Něco takového naše hřiště už dlouho nezažilo. A to oba týmy čekal ještě jeden poločas.

Druhá půle pokračovala převahou domácích, která ale nebyla tak výrazná jako v první půli. V 58. min., po zpětné přihrávce od Davida Marholta, nastřelil břevno Tomáš Režný. V 61. min. pobavil diváky Filip Liška, když sám před prázdnou bránou minul. Filip si chuť spravil o deset minut později, další z přesných centrů od Tomáše Režného hlavou proměnil na gól 8:0. Ani to nebylo vše. Druhý hattrick utkání se podařilo vykouzlit v 80. min. Víťovi Chudarovi, když na brankové čáře dorazil balon, který se k němu dostal po pokusu Martina Vykoukala 9:0. Halenkovičtí si díky tomuto zápasu výrazně zlepšili skóre, které i přes tento výsledek zůstává pasivní, ale jen mírně (21:22). Rozlučka s domácím publikem pro rok 2023 se vydařila nad očekávání dobře.

TJ Halenkovice x SK Jaroslavice B 9:0.

Fotogalerie (dvoudílná) Dušan Chlud.

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
FC Žlutava - TJ Halenkovice