Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do nové sezóny jsme pravou nohou nevykročili

22.08.2023 | Roman Janeček

První zápas nové sezóny sehrál A tým TJ Halenkovice proti Napajedelskému béčku. Z tohoto utkání se nakonec stala jednoznačná záležitost.

Před zahájením soutěžní sezóny halenkovické mužstvo nesehrálo ani jeden přípravný zápas, nebylo tak jasné, v jaké formě do ročníku 2023/24 vstoupí. Pravidelné tréninky našeho mužstva začaly 27. července. Obvykle se trénovalo dvakrát do týdne a účast se pohybovala kolem deseti hráčů. Pravdou ale je, že do prvního zápasu někteří fotbalisti vstoupili po dlouhý čas míčem nepolíbeni. To se také projevilo na jejich hře.

Hrálo se netypicky, v sobotu dopoledne - důvodem bylo nedělní konání Barum rallye v Halenkovicích. Do Napajedel přicestoval tým, který měl svou kvalitu. V jeho řadách se představili hned tři noví hráči, kteří během léta do halenkovického mužstva přestoupili. Lukáš Martinec, Vít Janošek a Viktor Holešinský. Všichni tři mladí, ale na svůj věk zkušení fotbalisti. Do zápasu nemohl naopak nastoupit ani jeden ze dvou halenkovických brankařů, kteří se řádně omluvili. Do brány se tak postavil Vít Janošek. Ten do Halenkovic sice přišel hrát v poli, ale své si odchytal v dorosteneckých soutěžích. Pro Víťu to nebyla snadná situace. Na žádném z dalších postů se nemuselo výrazněji improvizovat.
Hostující tým z vedlejšího kopce doprovodil početný kontingent příznivců. Možná, že to bylo neobvyklým termínem, nebo snad dovolenými, ale diváků bylo tentokrát méně, než jsme na napajedelském stadionu bývali zvyklí vídat. I tak za podporu musíme poděkovat.

Trávník byl připraven skvěle a počasí bylo slunečné. Na začátku zápasu to ještě šlo, ale jak se čas posouval směrem k poledni, byla na hřišti pořádná výheň, která působila hráčům problémy. S těmito podmínkami se lépe vyrovnali domácí.

Utkání začalo, a to hned klasicky po halenkovicku. Milionkrát opakovaný příběh o nezachyceném úvodu zápasu se začal psát i teď. V 8. min., po akci, která začala na pravém křídle domácího týmu, padl první gól 1:0. V 10. min. se do nadějného úniku dostal Pavel Drábek, který byl faulován. Hosté se domáhali udělení červené karty pro faulujícího hráče, rozhodčí však vytáhl jen žlutou. Následující přímák kopal Viktor Holešinský. Míč proletěl těsně vedle pravého vinklu. Halenkovičtí cítili křivdu. Iniciativy se ujali domácí. Ve 14. min. Napajedla vystřelily těsně vedle brány soupeře. V 15. min. přišla na straně Halenkovic zbytečná ztráta ve středu hřiště, na kterou jejich obrana nedokázala zareagovat. První střelu halenkovický golman bravurně vykryl, na dorážku už neměl šanci dosáhnout 2:0. Ve 20. min. Lukáš Jablonický zkusil z dálky překvapit domácího golmana. Ten jeho lob vyškrábl na roh. Po přesně rozehraném rohovém kopu se k nebezpečné hlavičce dostal Olda Svozil. Brankař Napajedel opět začaroval. 34. min. přinesla brejkovou situaci, kterou domácí vyřešili bezchybně 3:0. Ve 44. min. napajedelští vystřelili těsně nad. To už se ale halenkovičtí viděli ve stínu šatny, se studeným ručníkem na hlavě.

Začátek druhého poločasu byl ještě horší než úvod utkání. Ve 46. min. Halenkovice opět zbytečně ztratily míč v prostředku hrací plochy, domácí několika přesnými přihrávkami přenesli hru a zakončili nádherně. Prudká střela se od břevna odrazila do sítě 4:0, David Brauner zkompletoval hattrick. Hostujícímu týmu slouží ke cti, že se nevzdal ani s tak hrozivým počtem obdržených branek. Ve 47. min. se individuálně zkusil prosadit Dan Kocián – zaúřadoval brankař Napajedel. Akce jako přes kopírák, se stejnými protagonisty i výsledkem, proběhla také v 52. min. V 58. min. domácí potěšili oko fotbalového příznivce další pohlednou gólovkou s přesným přenesením hry - bůr byl na světě 5:0. Mezi 70. a 80. min. se hosté ještě pokoušeli výsledek alespoň upravit, ale nepovedlo se to ani Danovi Kociánovi, ani Jirkovi Sudolskému, které oba vychytal bezchybný brankař Napajedel. V úmorném vedru se pak utkání v poklidu dohrálo. Nebylo totiž co řešit.
Výsledek 5:0 úplně neodpovídá obrazu hry a pro hostující mužstvo je krutý. Domácí tým zaslouženě zvítězil zejména díky své efektivitě, když dokázal zužitkovat takřka každou svou nebezpečnou akci, která obvykle začala chybou v rozehrávce hostí. Halenkovičtí naproti tomu nenalezli recept na skvěle chytajícího brankaře Napajedel, který si svou nulu dokonale odpracoval.

 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS