Dorostenci mají za sebou již druhé přípravné utkání

17.03.2024 | Roman Janeček

Jaro kolem nás se okatě hlásí ke slovu, nabízí tak možnost vyzkoušet aktuální formu našich fotbalistů v ideálních podmínkách.

Spojené dorostenecké mužstvo Halenkovic a Spytihněvi během zimní přestávky nezahálí. Tento tým má za sebou již dvě přípravná utkání.

Tím prvním byl vyrovnaný, ale smolně ukončený zápas proti Kostelci, který se hrál 4. února 2024 na umělé trávě ve Zlíně na Vršavě.
Dalším soupeřem, který naše dorostence prověřil byl tým dorostu z Topolné. Ten pod názvem Topolná/Napajedla B hraje uherskohradišťský okresní přebor a aktuálně s 22 body drží 5. příčku tabulky své soutěže. Zápas se hrál v neděli 17. března na napajedelské umělce, bylo slunečno, ale větrno. Kluci měli možnost zúročit zimní tréninkové dávky a také intenzivní a poctivou přípravu, kterou pod vedením trenérů Ondřeje Gabrhelíka a Ondřeje Šubíka absolvovali během zimního soustředění v Brumově - Bylnici.

Podrobné komentáře k oběma utkáním pro vás připravil trenér dorostu, pan Ondřej Šubík.

Kostelec – Halenkovice/Spytihněv

1:0   (poločas: 0:0)

K utkání jsme nastoupili ve slepené sestavě, neboť spoustu hráčů základu bylo nemocných či zraněných. Přesto jsme měli více ze hry, drželi jsme míč na kopačkách, ale naše akce se většinou zastavily před velkým vápnem soupeře. Branku Kostelce jsme ostřelovali z větší vzdálenosti, ale bez efektu. Velkou šanci zahodil na konci prvního poločasu útočník Petr Kvapil, který po rohu netrefil z malého vápna branku. Soupeře jsme však v prvním poločase do velké šance nepustili, dobře jsme bránili. Také proto první poločas skončil remízou 0:0.

Druhý poločas nás soupeř více zatlačil a hrozil zejména nebezpečnými centry ze strany. V rozhodujících chvílích nás naštěstí podržel dobře chytající Víťa Gabrhelík, který po přestávce přišel na post brankaře. Náš tým se snažil soupeře překvapit brejky. V jednom z nich unikl Štěpán Bureš, ale jeho přihrávka nenašla v malém vápně spoluhráče. Utkání tak rozhodla naše jediná chyba za celé utkání, kdy soupeř rychle a přesně rozehrál situaci na naší polovině hřiště a přihrávku do vápna už naše špatně postavená obrana nezachytila. Krajní obránce se tak dostal pod tlak a fauloval záložníka soupeře. To vše se odehrálo v 87. minutě, těsně za velkým vápnem. Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. I když si gólman našeho mužstva na střelu sáhl, míč skončil v síti, bohužel... Tato situace vlastně rozhodla o výsledku celého utkání.

Topolná - Halenkovice/Spytihněv

3:7 (poločas: 1:3)

Základní sestava: Bureš Š. (gólman) – obrana: Bilíček T., Husek R., Bieberle F., Pacholský J., záloha: Gabrhelík V. (kapitán mužstva), Vašíček R., Žalčík F., Abrhám Š., útok: Barák J., Kvapil P.,

Připraveni do hry: Gabrhelík Vítek (gólman), obrana – D. Malina, záloha: J. Rozehnal, útok: J. Štefančík, R. Čevela, A. Horák

Od začátku utkání se nám hra dařila, přesné přihrávky, náběhy do volného prostoru, dobrá rozehrávka z obrany a velké množství brankových příležitostí jen nabízelo, kdy dojde ke změně skóre. V 6. minutě utkání jsme již vedli 1:0 - to se přesně trefil Jakub Barák. V 8. minutě však soupeř po špatně postavené zdi a pozdě reagujícím gólmanovi Burešovi srovnal na 1:1. Vzápětí jsme však po důrazu a chybě soupeře v obraně opět vedli, když tvrdě vystřelil Jakub Barák a za záda soupeře do nikým nekryté branky míč s jistotou dorazil Jan Štefančík (2:1). Soupeře jsme dobrou hrou, převahou v osobních soubojích a důrazem nepouštěli na naši polovinu a hrozili jsme po stranách nebezpečnými náběhy. Nicméně skóre se měnilo až po centru ze strany,  kdy si míč zřejmě srazil ve vápně bránící hráč do vlastní brány. Skóre prvního poločasu tedy bylo 3:1 ve prospěch sdruženého týmu Halenkovice/Spytihněv.

Na začátku druhého poločasu jsme často stříleli na branku soupeře, ale gólman Topolné díky výborným zákrokům  odolával. V 55. minutě míč individuálně vyvezl do velkého vápna opět skvěle hrající Roman Vašíček a tvrdou, ale přesnou střelou navýšil naše skóre na 4:1. Další chybu v rozehrávce soupeře zachytil Tomáš Bilíček, který si naběhl na malé vápno a brankař soupeře již neměl šanci střelu chytit 5:1. Soupeř se snažil výsledek alespoň korigovat. Po naší špatné rozehrávce v obraně a následujícím přečíslení na naší polovině se Topolné podařilo vstřelit dvě branky v rozmezí 70. až 80. minuty utkání. Soupeř však nebyl schopen s námi srovnat krok, neboť herně i kombinačně jsme měli více ze hry. V závěru utkání do konečného účtu zápasu své branky přidali ještě Jakub Barák a po pěkné akci i Štěpán Bureš. Utkání jsme tedy vyhráli zaslouženě s výsledkem 7:3.

Foto: Ondřej Gabrhelík, RJ