Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Doubravy jsme potrápili, ale ne dost

12.09.2023 | Roman Janeček

Doslova letní počasí, bez jediného mráčku na obloze a skvělá divácká návštěva byla kulisou zápasu, při které se halenkovický tým utkal s neohroženým lídrem tabulky z Doubrav.

Každý stín byl dobrý, místa před budovou šaten zůstala kvůli výhni opuštěna, za to pod slunečníky na terase u Hospůdky na hřišti a také ve stínu stromů kolem hřiště, bylo plno. Zajímavý zápas si nenechalo ujít něco kolem 160 diváků.

Utkání začalo podle předpokladu, Doubravy diktovaly tempo hry. V 5. min. se poprvé blýskl brankař domácích, Martin Vykoukal, když zneškodnil šanci hostí. V 6. min. byl Martin v akci znovu. Míč vyrazil a dorážka šla mimo bránu Halenkovic. V 10. min., po nepřehledné situaci, byl Martin už překonán, z předbrankového prostoru balon vykopl Jirka Sudolský. První nápor domácí ustáli. Ke změně skóre došlo až ve 26. min. - to doubravští rozjeli akci po pravé straně hřiště, překonali obranu i brankaře domácích a po snadném doklepnutí do brány slavili svůj první gól. Ve 39. min. mohlo být ještě hůř. Martin Vykoukal fantastickým zákrokem vyškrábl nebezpečnou střelu nad vinkl své brány. Další pohroma přišla hned o minutu později. Po faulu v pokutovém území byla písknuta penalta. Brankář Halenkovic ji vyrazil. Okamžitě z protiútoku konečně zahrozili i domácí, jejich brejk zakončil Dominik Polášek střelou mimo bránu.

Druhý poločas rozjeli domácí o poznání lépe, než ten první. Ve 46. min. se do nadějné pozice dostával Viktor Holešinský, kterému v poslední chvíli míč ukopl bránící hráč hostí. Ve 49. min. to zkusil Lukáš Martinec, zaúřadoval brankař Doubrav. V 50. min. Doubravy prudce centrovaly, z nebezpečné akce nic nevytěžily. V 52. min. zkusil z dálky vystřelit Viktor Holešinský, jeho střela trefila břevno. Aktivita se domácím vyplatila. V 56. min. byl ve velkém vápně hostí faulován Dan Kocián. K exekuci pokutového kopu se postavil Jirka Sudloský a s přehledem srovnal na 1:1. Zápas pokračoval pod taktovkou domácích. V 63. min. z malého vápna hlavičkoval Roman Šubík, těsně minul. V 70. min. se k ojedinělé šanci této části utkání dostali hosté. Střela z rohu velkého vápna bohužel zapadla do naší sítě 1:2. Halenkovičtí se nevzdali. V 74. min. David Marholt přesně nacentroval, Roman Šubík zakončil nad bránu. Hráčům obou týmů horké počasí odčerpalo hromadu sil. V 76. min. byla akce Doubrav zakončena střelou, po níž se balon pomalu prošoural kolem tyčky domácí brány. V 83. min. Halenkovice zahrávaly roh, hlavičkujícího Dana Kociána vychytal brankař hostí. Posledních pět minut a nastavení se hrálo nahoru dolů. V 85. min. předvedl další ze svých kouzelných zákroků Martin Vykoukal. Halenkovičtí kontrovali parádní fotbalovou akcí, která ale gól nepřinesla – Roman Šubík křižnou střelou těsně minul. V první minutě nastavení byl v pokutovém území Doubrav faulován a krvavě zraněn Martin Svoboda. Tento zákrok proběhl bez zájmu rozhodčího. Bezprostředně následující protiútok domácí zastavili jen za cenu podobného faulu, který už ale byl potrestán pokutovým kopem. Brankař Halenkovic měl ale denní dávku svých kouzel vyčerpánu, skóre se tak změnilo na 1:3.
Fanda fotbalu si tento zápas musel užít. Ve slušném tempu hrané utkání, bylo plné hezkých akcí, zvratů a šancí. Domácím pak patří pochvala za dobře odehraný druhý poločas, díky němu by tomuto zápasu slušela spíše remíza...

Foto: Dušan Chlud

 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS