Dramatické derby rozhodl jediný gól

31.05.2022 | Roman Janeček

Poslední derby sezóny si nenechalo ujít něco kolem dvou set diváků. Své cesty na halenkovické hřiště nemuseli litovat. Viděli výborný fotbalový souboj se spoustou šancí, napínavým závěrem a vítězstvím domácího týmu.

Do utkání na straně Halenkovic nastoupil Lukáš Kocián, který se několika předchozích zápasů nemohl zúčastnit z důvodu přípravy na maturitu (kterou zvládl a my mu gratulujeme). Jsme rádi, že po dlouhodobé pauze tým posílil také Matěj Hastík.

Tým Spytihněvi předcházela pověst kvalitního a houževnatého mužstva, kterému se v poslední době nadmíru daří. Ostatně tuto pověst potvrdil i v tomto zápase.

První zajímavou akcí utkání byl v 7. min. přímý kop v podání Jary Kašpara, který golman hostí vytěsnil na roh. Ve 20. min. hosté nevyužili brejkovou situaci, tu jim fantasticky vychytal Tomáš Janošek. Ve 25. min. rozehrávali halenkovičtí rohový kop. Po rozehrávce David Marholt nakrátko předal na Ondru Kadlčáka, který přesným centrem našel v předbrankovém prostoru Oldu Svozila. Olda na malém vápně nezaváhal a vstřelil první gól Halenkovic (1:0). Hosté drželi s domácími krok a ke konci poločasu si vytvořili několik zajímavých příležitostí, které jim zhatila přesnost střelby nebo dobře fungující obrana a brankař Halenkovic.

Po poločasové přestávce dal o sobě opět vědět Olda Svozil, jehož střelu z 20 metrů vyrazil hostující golman na tyčku a odražený míč na poslední chvíli zachytil na brankové čáře. Domácí zatlačili soupeře do defenzivy. Bohužel převaha nepřinesla gólové ovoce. Spytihněvští se z tlaku vymanili a v 66. min. zahodili 100% šanci na srovnání. To bylo tak – Spytihněv rozjela rychlý útok po levé straně, následovala přesná přihrávka na malé vápno – v tu dobu už byla obrana i brankař Halenkovic překonán, ale zakončujícímu hráči u zadní tyče se nepodařilo přesně zamířit a minul prázdnou kasu. Tato situace rozjela zvýšenou aktivitu našeho soupeře. V 73. min. měli hosté dvojitou šanci. Samostatný únik a následnou, velmi nebezpečnou dorážku, zázračnými zákroky zlikvidoval Tomáš Janošek. Spytihněvští chtěli vyrovnat a tlačili se před branku Halenkovic. Domácí se nevzdávali, a chtěli udržet vedení stůj co stůj. V 77. min. po přímém kopu hlavičkoval Jirka Sudolský bohužel těsně vedle. Poslední příležitostí domácích byla střela Jary Kašpara, která vyprášila rukavice spytihněvskému brankaři. Zápas se dohrával na naší polovině, ale soupeř nám vyrovnávací gól vsítit naštěstí nedokázal.

Halenkovice hubené vedení udržely a připsaly si tak hodně cenné vítězství. Obětavý výkon celého mužstva a nulový zápis Tomáše Janoška na kontě obdržených branek byl rozhodujícím faktorem úspěchu v tomto utkání.

TJ Halenkovice x Slovácká Sparta Spytihněv 1:0.

Fotky Dušan Chlud

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00