Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

08.05.2024 | Roman Janeček

Improvizace na všech postech, kromě brankářského, předcházela sestavení mužstva před atraktivním derby se Spytihněví.

Vedení týmu se před tímto utkáním potýkalo s velkým množstvím omluvenek, jejichž důvodem byly zejména zdravotní problémy hráčů, kteří patří do základní sestavy mužstva. Kromě nich týmu chyběl také trenér, Michal Huťka, plnící si hráčské povinnosti.
Asi největší změnou bylo obsazení místa stopera a předstopera. Těchto postů se skvělým způsobem zhostil Pavel Drábek a Olda Svozil. Vítanou posilou v záloze pak byl Milan Stuchlík, který se halenkovickému publiku představil na jaře poprvé.

Hrálo se za příjemného počasí před návštěvou zhruba 150 diváků.

Před utkáním, do kterého byli na lavičce připraveni i tři dorostenci (Ríša Vašíček, Víťa Gabrhelík, Jirka Pacholský), byl tým upozorněn na potřebu důrazu od úvodního hvizdu. Hráči tuto instrukci splnili beze zbytku. Už ve 4. min. Jiří Sudolský přihrával na dobře postaveného Víta Chudaru, který svou příležitost zužitkoval bezchybně 1:0. Tým Spytihněvi kontroval o minutu později nebezpečnou střelou, kterou skvěle zlikvidoval Tomáš Janošek. Ve 14. min. hosté zahrávali přímák z nadějné vzdálenosti. Naštěstí bez gólu. Ve 21. min. byla po faulu v pokutovém území ve prospěch hostujícího týmu odpískána penalta. Tomáš Janošek neměl šanci a stav se srovnal na 1:1. Průběžnému stavu odpovídal také obraz hry. Fotbal to ale nebyl nijak pohledný, jednalo se spíše o boj, prokládaný diskuzemi, zejména ze strany hostí. Jeden z nejzkušenějších rozhodčích naší soutěže, pan Roman Lebloch, si několika karetními tresty sjednal pořádek. Ve 27. min. zahrával přímý kop pro změnu domácí tým. Jiří Sudolský vyslal střelu, kterou výborným zákrokem zlikvidoval spytihněvský brankař. Do konce poločasu si ještě dvě příležitosti vytvořili hosté. Ani jeden přímý kop ale nezužitkovali.

Klidná a věcná diskuse během přestávky připravila domácí tým na druhou půli.

Hned ve 48. min. si druhou gólovou přihrávku připsal skvěle a aktivně hrající Jirka Sudolský. Ten našel přesnou nabídkou Milana Stuchlíka, který se v bezprostřední blízkosti brány dokázal uvolnit efektní otočkou. Jeho střela málem zevnitř protrhla síť víka brány. Domácí se ujali vedení 2:1. Odpověď hostí, střelu z 50. min., zpacifikoval Tomáš Janošek. Po tvrdém souboji u pomezní čáry se znovu ozvalo zatejpované koleno Víti Janoška. Dobře jej zastoupil dorostenec Ríša Vašíček, který tento post držel až do doby, než se Víťa mohl vrátit. V 61. min. se domácí publikum mohlo zaradovat znovu. A opět v tom měl prsty, vlastně nohu, Jirka Sudolský. Jeho křižná střela zapadla za háčky vzdálenější tyče spytihněvské brány. V 64. min. mohlo být ještě veseleji. Důrazný Milan Stuchlík byl faulován hostujícím golmanem a rozhodčí odpískal druhou penaltu zápasu. K jejímu provedení se postavil rozmlsaný Jirka Sudolský. Jirka se rozběhl, vystřelil nad zemí a... těsně minul bránu. Brankař směr jeho střely vystihnul a prostor u tyčky, který Jirka atakoval, vykryl. Škoda, mohlo být hotovo. Mezi 69. až 80. min. se hra odehrávala na naší půli a co hůř, v našem pokutovém území. Ani jeden ze série rohových kopů hosté nevyužili. Obrana Halenkovic s novopečenými stopery prostě fungovala skvěle. Zadní řady byly navíc podporovány aktivní hrou záložníků i útočníků. V 80. min. předvedl po nebezepečně rozehraném rohu skvělý zákrok Tomáš Janošek. Tlak hostí opadl a v poslední desetiminutovce se pak zápas pomalu dohrál ve střední části hřiště. Při taktickém střídání na poslední dvě minuty do hry ještě nastoupil dorostenec Víťa Gabrhelík. Závěrečný hvizd pak ukončil zajímavé utkání, díky kterému si halenkovičtí hráči vylepšili skóre na aktivních 38:36.

Potlesk za předvedený výkon, kterým naše fotbalisty ocenili diváci na západní tribuně, terase i tribuně jih, byl naprosto zasloužený. TJ Halenkovice x Slovácká Sparta Spytihněv 3:1.

Fotografie (3 stránky) Dušan Chlud

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv

Tragický a epický poločas ve Zlámanci