Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dva rozdílné poločasy v prvním utkání jara

10.04.2024 | Roman Janeček

Doslova v letním počasí a před pěknou diváckou návštěvou (220 diváků), sehráli halenkovičtí fotbalisti první soutěžní zápas jara 2024. Soupeřem jim byl tým Napajedla B, který do Halenkovic přijel v roli favorita.

Do zápasu bylo na straně Halenkovic připraveno 16 hráčů. Mužstvo vedl Michal Huťka. Podzimní rovnání sil těchto soupeřů přineslo jednoznačný výsledek 5:0 pro napajedelské.

Hned od začátku se iniciativy chopili hosté. Ve 3. min. jejich brejk ukončil brankař Halenkovic, Tomáš Janošek. V 7. min. napajedelští zahrávali roh, který prolétl malým vápnem až na zadní tyč, kde jej nikým nehlídaný útočník poslal na boční síť. V 10. min. proběhla první vážnější akce domácích. Po kombinaci s Viktorem Holešinským vystřelil Olda Svozil, brankař střelu chytil. Ve 12. min. propadla naše obrana, hosté chybu nepotrestali – vystřelili nad. Převaha Napajedel sílila, domácí působili zmateně a odevzdaně. V 15. min. vyrazil brankař domácích nebezpečnou přízemní střelu. V 16. min. se změnilo skóre, bohužel v náš neprospěch. Přesný centr do vápna nikým neobsazený hráč Napajedel hlavou nasměroval do naší brány 0:1. Ve 22. min. se o odpověď pokusil Pavel Drábek, jeho střela z dálky letěla vysoko nad soupeřovu bránu. Převaha hostí pokračovala nádhernou dalekonosnou střelou, kterou Tomáš Janošek bravurně vyrazil na roh. Na tabuli právě svítil čas 23. min. Ve 29. min. to individuálně zkusil Víťa Chudara a vykoledoval si faul v zajímavé vzdálenosti od bány Napajedel. Přímý kop v podání Viktora Holešinského bránu hostí neohrozil. Také soupeř zahrával přímák. Bylo to ve 32. min. a dopadlo to stejně jako na naší straně – balon letěl nad. Těsně před koncem první půle napajedelští nastřelili tyčku. První poločas se našim fotbalistům herně ani výsledkově nevydařil.

Během přestávky došlo na naší straně k přeskupení hráčů. Jirka Sudolský se z postu předstopera přesunul do předních řad. A vypadalo, že to přineslo své ovoce. Halenkovice hned zkraje druhé půle ztratily ostych a postupně si vytvořily mírnou převahu. Ve 46. min. centroval Dominik Polášek, Jirka Sudolský zakončil, škoda jen, že jeho koncovka neměla potřebnou rasanci. V 63. min. opět Jirka po akci ve vápně vystřelil k tyči, brankař Napajedel vyrazil na roh. Následovala pasáž, ve které domácí na hosty řádně zatlačili. Výsledkem byly tři rohové kopy a jeden přímák. Po přímém kopu se do zajímavé šance dostal Tomáš Režný. Zaúřadoval však brankař soupeře, který včasným vyběhnutím naši příležitost zmařil. Škoda, že se domácím nepodařilo alespoň srovnat. V 75. min. přišla asi největší příležitost k vyrovnání skóre. Diváci viděli přesný centr a ideální výběr místa ze strany zakončujícího Jirky Sudolského. Falírovalo v tom jenom jemné přizvednutí míče bránícím hráčem. Takže zase nic. Utkání se pomalu chýlilo ke konci, psala se 83. minuta. A stalo se naprosto to samé jako při prvním gólu. Centr, úplně volný hráč Napajedel a hlavička. Tom Janošek dělal maximum, dokonce si na míč sáhnul, ale nestačilo to. Skóre utkání bylo zkompletováno.
Škoda nevyužitého tlaku ze druhé půle. Průběhu utkání by remíza odpovídala víc. Jenže...fotbal se hraje na góly a ne na pocity.

TJ Halenkovice x FS Napajedla B 0:2.

Foto (2 stránky) – Dušan Chlud

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv