FS Napajedla B x TJ Halenkovice 2:3 - derby jak má být

04.04.2022 | Roman Janeček

Utkání FS Napajedla B – TJ Halenkovice bylo bez nadsázky šlágrem 16. kola soutěže III. A třídy. Byla zima, slunce vykouklo jen občas, asi aby se podívalo, co je na hřišti nového.

I přes chlad si na tribunu našlo cestu docela dost diváků. Zhruba padesátičlenná výprava přijela podpořit halenkovické, a nepodporovali je jen svou přítomností, ale dávali o sobě hodně vědět. Hráči tuto podporu vnímali.

V utkání šlo kromě prestiže i o důležité body a přímý souboj o průběžné druhé místo v tabulce. Podle toho fotbal také vypadal. Byl to boj, občas přerušovaný nedovolenými zákroky, emoce plály na hrací ploše i tribuně. Halenkovičtí příznivci rozhodně nemuseli litovat, že si na nedělní dopoledne naplánovali cestu do Napajedel.

První nebezpečnou akci zápasu si připravili domácí, kteří v 11. min. vystřelili, ale brankař Tomáš Janošek byl na místě. V 17. min. se do samostatného úniku vydal Tomáš Režný, kterého zastavil až brankař hostí. Pan rozhodčí trochu přísně nařídil přímý kop proti Napajedlům. K jeho provedení se postavil Ondra Kadlčák, jehož střelu golman pouze vyrazil, k dorážce se dostal Jirka Sudolský a rozjásal výpravu z Halenkovic 0:1. V 19. min. zahrávali přímý kop domácí. Centrovaný míč ztečovali mimo naši bránu. Hned o minutu později předvedli napajedelští rychlý přechod do útoku, ale na Tomáše Janoška nevyzráli. 23. min. a situace jako přes kopírák, tentokrát se zakončením mimo naši bránu. Až ve 32. min. o sobě dali opět vědět hosté. Lukáš Kocián nebezpečně vystřelil, brankař míč vykopl mimo bránu. V 36. min. roh domácích znovu vyřešil brankař Halenkovic. V 39. min. si rozehrávku rohového kopu vyzkoušely Halenkovice, z následného závaru nebylo nic. Ve 40. min. vybojoval balon Lukáš Jablonický, přihrál Milanu Stuchlíkovi, který namířil nad bránu. Gól do šatny visel ve vzduchu ve 43. min. Tomáš Janošek, ve spolupráci s obranou, dokázal pro tuto chvíli zachránit nulu na našem kontě. V prvním poločase si víc příležitostí vytvořili domácí, ale nebylo jim to nic platné.

46. min. začala necelou desetiminutovku, kdy na hřišti řádil Roman Šubík – nejdříve předvedl nebezpečnou střelu, kterou brankař vykopnul. Ve 47. min., po centru Filipa Lišky, Roman hlavičkuje - golman se štěstím vytahuje na roh. Z následného rohu hlavičkoval Filip Liška, ale brankař Napajedel se opět vyznamenal. V 50. min. to Roman zkusil pro změnu z dálky, ale těsně minul. Domácí se ukázali až v 53. min. kdy hlavičkovali těsně vedle. Ještě v téže minutě jsme ztratili míč na soupeřově polovině a z následující přímočaré a velmi pohledné akce bylo srovnáno 1:1. Stále bylo o co hrát. V 59. min. vypálil z dálky Jirka Sudolský, k vyraženému balonu se dostal Roman Šubík, ale brankář nadvakrát chytil. Po čtvrthodině, v 74. min., zahrávali roh hosté. V závaru na brankové čáře se nejrychleji zorientoval Milan Stuchlík, který špičkou kopačky nasměroval míč do sítě 1:2. Domácí byli otřeseni a možná i proto se hned o minutu později po individuální akci prosadil David Marholt, který tváří v tvář domácímu brankaři nezaváhal 1:3. Fyzicky náročný zápas se už v podstatě dohrával, ale vymalováno rozhodně nebylo. V 85. min. Tomáš Janošek vychytal vyloženou šanci napajedelských. Rozhodčí avizoval čtyřminutové nastavení. A drama bylo opět zde. Na branku Halenkovic směřoval vysoký lob, který si golman nešťastně poslal do vlastní sítě 2:3. Domácí opět ucítili příležitost. Závěrečný nervák a fyzický výkon „na krev“ Halenkovičtí fotbalisti zvládli a udrželi si tak cenné vítězství. Příznivci Halenkovic své borce ocenili aplausem, který byl ze strany hráčů opětován, protože tento zápas vyhráli i naši fanoušci.

Za fotky díky Dušanu Chludovi.

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00