Halenkovice - Březová 3:0, dobrý vstup do jarní části

30.03.2022 | Roman Janeček

Jarní fotbal se na Halenkovicích hrál po dvouleté přestávce. Možná proto do areálu na Záhumení zavítalo více než 150 diváků.

Počasí bylo příjemné a slunečné, ale terén nebyl ideální. Po dlouhém období bez deště byl travnatý povrch vyprahlý a tvrdý.

Halenkovická lavička byla zaplněna sedmi hráči na střídání. Tým z Březové mohl střídat tři fotbalisty.
Utkání začalo podle papírových předpokladů. Od úvodu se iniciativy chopili domácí, kteří měli více ze hry a dokázali si vytvářet gólové příležitosti. Ve 2. min. zahrával přímý kop Ondra Kadlčák, balon skončil v náručí brankaře hostí. V 5. min. přišla další standardní situace. Po rohovém kopu hlavičkoval Filip Liška nad. V 8. min. vystřelil přízemní střelu Dan Kocián, míč těsně minul bránu. Řada více – méně nebezpečných akcí pokračovala bez gólového vyznění až do 24. min. To se rozběhl Dan Kocián, doslova vlétl do vápna soupeře, kde byl faulován. Pokutový kop si Dan nenechal ujít a proměnil jej bez kompromisu 1:0. Publikum se ještě nestačilo doradovat a už tady byla další gólová příležitost. Po chybné rozehrávce brankaře Březové a hlavně důrazu Davida Marholta, se míč dostal k úplně volnému Jirkovi Sudolskému, který poupravil skóre na 2:0. Zbývajících dvacet minut první půle pokračovalo v dosavadním stylu. Domácí hru kontrolovali. Hosté sice občas zahrozili brejkem, ale všechny jejich snahy končily na spolehlivé hře halenkovické obrany a brankaře Tomáše Janoška.

Hned po zahájení druhého poločasu si Halenkovice vypracovaly další šanci. Závar u brány Březové ale nevyužili. V 57. min. přišla příležitost Březové. Nebezpečný rohový kop nadvakrát likvidoval Tomáš Janošek. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat. V 60. min. Lukáš Kocián z úhlu prostřelil brankaře hostí 3:0. Tempo utkání se zklidnilo. V 72. min. Milan Stuchlík sprintem prošel přes celou půlku hostujícího týmu, střelu mu ale chytil brankař. Poslední nebezpečnou akci si v 88. min. připsali fotbalisti z Březové. V té době už halenkovičtí hráli dost lehkomyslně. Osamocený hráč Březové překonal našeho brankaře, ale míč z jeho kopačky těsně minul domácí branku.
Halenkovičtí si po prvním jarním zápase mohli připsat tři body a čisté konto. TJ Halenkovice – TJ Sokol Březová 3:0.

Fotky – Dušan Chlud.

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00