Hodnocení uplynulé dorostenecké sezóny

26.06.2024 | Roman Janeček

Spojené dorostenecké mužstvo Halenkovic a Spytihněvi má za sebou další sezónu. Trenéři mužstva, pánové Ondřej Šubík a Ondřej Gabrhelík, pro vás připravili její hodnocení a nastínili plány pro sezónu následující.

Sezónu 2023-2024 hodnotíme jako velmi úspěšnou. V obou jejích částech, podzimní i jarní, jsme trénovali dvakrát týdně, přičemž třetí trénink byl nepovinný a zaměřený na fotbálek. Tento přístup hráči ocenili a výrazně přispěl k jejich připravenosti. Tréninky probíhaly až do vánočních svátků a ihned po nich jsme pokračovali ve stejném tempu. Vyvrcholením zimní přípravy bylo soustředění ve sportovním areálu v Brumově – Bylnici, kterého se zúčastnilo 21 hráčů, což nás příjemně překvapilo a vyžádalo si trénink ve dvou skupinách.

Jarní část sezóny ukázala, jak kvalitně jsme byli připraveni. Hráči v jejím průběhu dokázali získat dalších 10 bodů do tabulky okresního přeboru a porazili týmy, se kterými ještě před rokem prohrávali, jako například Vlachovice/Slavičín B, Ludkovice/Provodov a Valašské Klobouky. I když jsme v některých zápasech, například proti Nedašovu a Dolní/Horní Lhotě, utrpěli prohry, byli jsme často herně lepší a bojovali až do konce.

Tým vyniká jak individuálními, tak kolektivními výkony, a góly střílejí hráči napříč celým mužstvem. Podle diváků a široké veřejnosti hrajeme technický, pohledný fotbal po zemi s množstvím šancí a gólů. Dobrá nálada mezi hráči, kteří spolu tráví i volný čas, výrazně přispívá ke stmelení týmu.

Samozřejmě si uvědomujeme, že máme co zlepšovat, například bránění standardních situací, rozehrávku od gólmana a zakončení. V příští sezóně se ale zaměříme hlavně na moderní způsob kombinační hry, abychom hráli ještě atraktivnější fotbal. Další výzvou je zapracování nových hráčů z žáků do týmu.

Sezónu 2024-2025 odehrajeme na hřišti v Halenkovicích, s tréninky již od konce srpna, střídavě v Halenkovicích a Spytihněvi. V rámci přípravy na podzimní část sezóny již nyní plánujeme dvě přátelská utkání, o kterých budou fanoušci včas informováni.

Děkujeme rodičům hráčů za pomoc při dopravě na utkání, divákům a široké veřejnosti za podporu během mistrovských zápasů a těšíme se na další sezónu. Také děkujeme oběma klubům za jejich podporu. Hráčům přejeme krásné prázdniny a zasloužený odpočinek.

V 10. kole jedeme do Lukova

Spojený tým Lukova a Fryštáku B čeká naše fotbalisty v 10. kole soutěže.

Kapitánův hattrick a dobrá obrana – takové bylo derby s Napajedly

Ještě půl hodiny před utkáním hrací plochu halenkovického hřiště skrápěl podzimní déšť. Terén byl proto těžký, ale postupem...

Derby stíhá derby, další v pořadí jsou Napajedla

Po zvládnutém zápasu proti Žlutavě nastoupí naši fotbalisti proti rezervě Napajedel.

Gardisti nejsou z cukru!

Atraktivní derby dopadlo typizovaným výsledkem

V neděli na Žlutavu

Tři góly, tři body - Halenkovice x Březová 3:0