Roman Janeček |

Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích

Poslední halenkovický výjezd sezóny 2023/24 směřoval na hřiště týmu Jaroslavice B.

Mužstvo jaroslavické rezervy, které do naší soutěže postoupilo ze IV. třídy přesně před rokem, se trápí zejména v obraně. Projevilo se to také v tomto utkání.

Halenkovice měly opět problém se sestavou, na vině tomu byl předlouhý seznam zraněných. Soupisku proto doplnili dva dorostenci. K velké radosti našich hráčů i diváků se po několikaleté přestávce v pravý čas do mužstva vrátil Tomáš Bořuta.
Na malé hřiště na kopečku nad Jaroslavicemi zavítala z Halenkovic slušná návštěva, která prakticky beze zbytku zaplnila krytou tribunku, sousedící s hrací plochou. Zájem o utkání ze strany jaroslavických příznivců byl mizivý. Jediný divák, který se na utkání přišel podívat, po poločasu zase odešel a to přes to, že začátek utkání jej mohl potěšit.

Domácí si totiž na úvod utkání vytvořili mírnou převahu, což není v zápasech s Halenkovicemi nic tak mimořádného. Hosté hráli jakoby naslepo, vázla přihrávka i pohyb. Jednu vyloženou šanci domácích chytil Martin Vykoukal, na další už nedosáhl. A tak se stalo, že halenkovičtí v 19. min.  prohrávali 1:0. Až inkasovaný gól hráče hostí probudil. Hra se zlepšila a ve 27. min. přišlo i vyrovnání. Trefil se kapitán, Jirka Sudolský. O deset minut později byl zápas otočen, tentokráte hlavou se prosadil nejlepší střelec našeho mužstva. A tím je Jiří Sudolský.

Hned po přestávce, konkrétně ve 47. min., svým typickým polonohejbalovým zpracováním a zakončením hosty uklidnil Dominik Polášek. V 56. a 59. min. takřka identickým způsobem proměnil své šance Vít Chudara a na ceduli svítil stav 1:5. V 65. min. předvedl parádní kousek Radek Vlachynský, který zhruba z třiceti metrů vyslal na branku soupeře přízemní střelu. Ta zapadla do sítě kousek od tyčky 1:6. Obrana Halenkovic v této fázi moc práce neměla a když ano, dokázala si bez problémů poradit. Gólové skóre zápasu ale nebylo stále uzavřeno. V 81. min. si další zářez na pažbu letošní sezóny připsal Viktor Holešinský 1:7. Tečku za utkáním udělal stylově opět kapitán Halenkovic. Jirka Sudolský v 87. min. z pravé strany obstřelil golmana domácích a na trávník přilétla kšiltovka. Jirka totiž zkompletoval hattrick.

Halenkovičtí si s mužstvem SK Jaroslavice B poradili jednoznačně 1:8.

Podklady pro reportáž připravil Zbyněk Holásek.