Kanonádu ve Zlámanci vedl Jirka Sudolský FC Doubravy - TJ Halenkovice - 2:6

07.05.2018 | Roman Janeček

Ve 20. kole vyjel halenkovický tým na hřiště do Zlámance, kde se utkal s mužstvem FC Doubravy, které zde hraje svá domácí utkání.

Mírný rozruch způsobilo, když k úvodnímu výkopu domácí nastoupili ve dvanácti hráčích. Toto drobné nedorozumění bylo ale včas odhaleno a tak se mohlo začít.
A byli to domácí, kteří si připsali první šanci zápasu. Již v 1. minutě hlavičkoval útočník Doubrav, naštěstí pouze mimo halenkovickou bránu. V 7. min. byl faulován Lukáš Jablonický. Přímý volný kop rozehrál Filip Liška, který poslal míč do velkého vápna. Zde se nejlépe zorientoval Jiří Sudolský a otevřel gólový zápis utkání (0:1).
V 16. min. došlo na srovnání skóre. Jeden z hostujících hráčů zahrál nešťastně rukou před pokutovým územím a následující nechytatelná střela z přímého kopu znamenala změnu stavu na 1:1.
Už v 18. min. se domácím podařilo otočit skóre. Po autovém vhazování, které na místním malém hřišti vydalo za rohový kop, se prosadil domácí útočník (2:1). Halenkovice se nevzdaly a pokračovaly i nadále v aktivní hře, která přinášela nejen šance ale i góly. Ve 23. min. se Jirka Sudloský zbavil bránících hráčů a nekompromisně srovnal skóre na 2:2. Ve 30. min. změnil stav ve prospěch hostí Dan Kocián, který po rohovém kopu nasměroval hlavou oblouček za domácího brankáře 2:3. Když už se prosadili pánové z útoku a ze zálohy, přišlo i na gólovou radost v provedení obranné řady. Ve 35. min. se k míči dostal Radek Vlachynský a zkusil to z velké vzdálenosti. Udělal dobře, protože jeho krásná střela skončila u zadní tyče domácího mužstva (2:4). Do poločasu se obraz hry nezměnil a kromě narůstající nervozity domácích nepřinesl žádnou změnu hry.
Halenkovičtí fotbalisté o přestávce ani neodešli do šaten a v klidu si počkali na druhý poločas u své lavičky. Věděli, že zápas pevně drží ve svých rukou.

To potvrdili už ve 46. min., kdy nádhernou kombinaci, do které se postupně zapojila snad polovina halenkovických fotbalistů, zakončil svým třetím gólem Jirka Sudolský (2:5). Ani to nebyl konec. O deset minut později, v 56. min., se, po předcházející přímočaré akci Dominika Poláška, prosadil nádhernou střelou opět Dan Kocián (2:6). Od této chvíle už nebylo pochyb, kdo si ze Zlámance odveze tři body a utkání se v podstatě dohrávalo pod taktovkou hostujícího mužstva.
Hattrick Jirky Sudolského, týmové pojetí hry a úspěšná premiéra Toma Bořuty ve funkci kapitána, to vše rezultovalo v konečný výsledek zápasu - FC Doubravy - TJ Halenkovice v poměru 2:6.
K předvedenému výkonu halenkovickým hráčům nezbývá než pogratulovat. Věříme, že se zápas líbil i početné návštěvě diváků z Halenkovic a navnadil je na další utkání, ve kterém se náš tým doma utká s mužstvem Spytihněvi.

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V pátek 10. května 2024 proběhne na žlutavském hřišti zajímavé fotbalové odpoledne. Příznivci kopané a nejen oni, se mohou těšit na...

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice