Kapitánův hattrick a dobrá obrana – takové bylo derby s Napajedly

16.10.2024 | Roman Janeček

Ještě půl hodiny před utkáním hrací plochu halenkovického hřiště skrápěl podzimní déšť. Terén byl proto těžký, ale postupem času se zlepšoval.

Lavička domácích byla zaplněna do posledního místa. Na zájem diváků si toto derby nemohlo taktéž stěžovat (cca 150). Bylo o co hrát. Oba týmy se pohybují v horních patrech tabulky, domácí dokonce v tom nejvyšším.

První nebezpečnou akci si na své konto připsali halenkovičtí. V 1. min. vyvezl balon Tomáš Režný, nacentroval na Dominika Poláška, který zamířil nad bránu. Ve 2. min. domácím zatrnulo. Vyloženou šanci Napajedel na poslední chvíli vykopnul brankař Tomáš Janošek. Ve 3. min. byl v hlavní roli opět golman Halenkovic, který další tutovku vyškrábl na roh. V 6. min. zahrávali domácí rohový kop, na jehož konci byla nepovedená hlavička Jirky Sudolského. V 11. min. vystřihl parádní centr Olda Svozil. Jeho adresátem byl Tomáš Režný, který hlavičkou jen o několik centimetrů minul vinkl napajedelského zařízení. Ve 13. min. rozehrával Viktor Holešinský přímý kop, našel hlavu Jirky Sudolského, který ale netrefil. V 18. min. aktivní kapitán domácích pro změnu perfektně nabídl příležitost Dominiku Poláškovi, čekajícímu osaměle na malém vápně. Bohužel jeho hlavička přelétla bránu. Ve 20. min., po faulu na Jirku Sudolského na hranici velkého vápna, rozehrál přímý kop Michal Huťka. Míč byl odražen k Viktoru Holešinskému, který to vyzkoušel z úhlu, míč se opět odrazil tentokrát na Jirku Sudolského, který jej téměř z brankové čáry dorazil do sítě 1:0. Ve 26. min. zahrávali přímý kop hosté. Tomáš Janošek stál přesně v dráze balonu. Ve 34. min. halenkovický golman zlikvidoval nebezpečný brejk. Ve 38. si zkusil vystřelit Ondra Kadlčák. Jeho pumelice minula bránu. Poločas skončil.

Druhá půle začala přímým kopem domácích, po faulu na Viktora Holešinského. Jeho autor, hyperaktivní kapitán Halenkovic, hodně minul. V 52. min. se po skvělé přihrávce Dominika Poláška do šance hrnuli hned dva naši hráči, Jirka Sudolský a Tomáš Režný. Nakonec nezakončil ani jeden z nich. V 57. min. rozjeli napajedelští rychlou akci po pravém křídle. Jejich útočník se celkem snadno dostal do předbrankového prostoru a pěknou technickou střelou obstřelil i domácího golmana 1:1. Hosté ucítili příležitost. V 63. min. opět vsadili na brejk, který úspěšně zastavila domácí obrana. Odražený míč byl ale stále ve hře a dostal se znovu na kopačky hráčů soupeře. Zakončení orazítkovalo břevno naší brány. Když Napajedla břevno, tak my tyč, řekl si asi Tomáš Režný v 68. min. a jak řekl, tak i udělal. Ani jeden z týmů nebyl s remízou spokojen. V 72. min. rozehrávali hosté roh, po kterém z nebezpečné pozice hlavičkovali, naštěstí vedle. V té samé minutě se napajedelští prokombinovali na dostřel naší brány a zakončili. Zase se ozvala branková konstrukce, konkrétně tyč naší brány. V 75. min. rozehrával rohový kop Viktor Holešinský. Míč si našel hlavu Jirky Susolského a Halenkovice mohly slavit 2:1. V 78. min. Michal Huťka nahrával Viktoru Holešinskému, jehož střela postrádala energii. V 83. min. z velkého vápna vystřelil Michal Huťka, balon prolétl vedle brány. V 84. min. zkusil Jirka Sudolský přelobovat brankaře hostí, to se mu povedlo, ale branka stále metr vedle. Běžela první minuta nastavení, když si hrdina utkání převzal míč, zamířil a bez problému zavěsil 3:1. Hádejte kdo to byl? Ano, Jiří Sudolský skompletoval další hattrick své kariéry a stal se tak průběžně nejlepším střelcem soutěže. Nejen díky němu, ale i dík skvělým výkonům brankaře a hráčů v poli, drží Halenkovice na podzim neporazitelnost.

TJ Halenkovice x FS Napajedla B 3:1.

Foto: Dušan Chlud (3 stránky)

Derby stíhá derby, další v pořadí jsou Napajedla

Po zvládnutém zápasu proti Žlutavě nastoupí naši fotbalisti proti rezervě Napajedel.

Gardisti nejsou z cukru!

Podzimní déšť provázel tradiční přátelské utkání starých gard Halenkovic a Žlutavy.

Atraktivní derby dopadlo typizovaným výsledkem

Rozjezd sezóny zvládl každý ze soupeřících týmů odlišně. Hosté, bez jediné porážky, průběžně vedou. Žlutava se, tak trochu...

V neděli na Žlutavu

Tři góly, tři body - Halenkovice x Březová 3:0