29.03.2024 | Roman Janeček

Starší žáci si pro předsoutěžní přípravná utkání zvolili náročné soupeře. Není divu, v aktuální tabulce své soutěže figurují na druhém místě, které si chtějí udržet.

Za jistých okolností, při klopýtnutí lídra tabulky (FC Zlín C), by se mohli poohlížet i po vítězství ve své skupině.

Kluci první přípravné utkání sehráli na hřišti s umělou travou v Napajedlech. Zde si to rozdali s místním žákovským mužstvem. Po kvalitním výkonu, ve kterém svou roli hrála zejména dobrá kondice našich hráčů, slavil tým Halenkovic vítězství 2:1.

Pro druhý zápas, který se hrál na domácím hřišti, byl zvolen soupeř hrající o jednu soutěž výše. Zápas s týmem starších žáků Tečovic se hrál ve středu 27. března 2024. Podívat se na něj přišla zhruba čtyřicítka diváků.
Rozhodčím utkání byl trenér domácích, Richard Vašíček. Naše mužstvo během zápasu řídil trenér Radek Šimko.
Utkání začalo překvapivým, ale zaslouženým vedením domácích, kteří hráli dobře kombinačně a s kvalitním tečovickým mužstvem drželi krok. Naši kluci také dokázali využít výhodu, kterou jim přineslo větrné počasí, první půli sehráli totiž po větru. S postupem času se i přes snahu halenkovických hra vyrovnala a potom i překlopila v mírnou převahu fotbalovějšího soupeře. Protože se jednalo o přípravné utkání, dohodli se trenéři obou týmů, že se bude hrát na 2x 45 min., přestože soutěžní zápasy se hrají na 2x 35 min. Utkání tak důkladně prověřilo i fyzičku všech fotbalistů.

Po změně stran se podařilo Tečovicím přece jen zúročit mírnou převahu a své akce úspěšně zakončovat - také částečně za pomoci větru. Spoustu vyložených gólových situací jim ale zmařila velmi slušně hrající obrana a skvěle chytající brankař Halenkovic. Halenkovický útok pak hrozil nebezpečnými brejky, které se mu ale bohužel nedařilo gólově zakončovat. I tak bylo utkání až do 75. min. relativně vyrovnané. Konečný třígólový finiš hostí pak znamenal výsledek 2:6. Ten ale úplně nereflektuje průběh utkání. Diváci, ale hlavně trenéři našeho celku, mohli být s výkonem halenkovických fotbalistů spokojeni.

Foto: R. Vašíček, RJ