Letní fotbalový turnaj přípravek 2024

10.09.2024 | Roman Janeček

Třináct dětských týmů se zúčastnilo turnaje přípravek, který se každoročně na halenkovickém hřišti koná na sklonku letních prázdnin. Letošní ročník vyšel na sobotu 31. srpna.

Příprava turnaje probíhala už několik týdnů předem a stejně jako v minulých letech, se o ni staral zejména pan Richard Vašíček. Formát turnaje byl podobný minulým ročníkům a to včetně časového harmonogramu. Počasí bylo prázdninové. Slunce a horko vyhánělo početný doprovod dětí do stínu stromů kolem hrací plochy, plno bylo i pod pergolou Hospůdky na hřišti. Kolem poledne trochu zazlobil vítr, který si pohrával s altány rozmístěnými u hřišť. V přestávkách mezi zápasy děti využívaly jednu tréninkovou plochu, umělku u školy a také dětské hřiště u hospůdky.
K převlékání a jako zázemí jednotlivým družstvům, sloužily šatny TJ Halenkovice a také šatny a sál tělocvičny ZŠ Halenkovice.
Drobnou komplikací, se kterou se týmy musely letos poprat, byla situace s parkováním. To bylo ztíženo probíhající rekonstrukcí cesty z Pláňav na Dolní Konec. I zde se nakonec vše podařilo zvládnout bez vážnějších problémů

Pro turnajové zápasy byly připraveny tři hřiště. Na jednom se odehrávaly souboje mladších přípravek, které se hrály systémem každý s každým. Osm týmů starších přípravek bylo losem rozděleno do dvou skupin po čtyřech, které hrály na dvou hracích plochách. Jejich parametry odpovídaly této věkové kategorii. Pořadí ze skupin potom určilo soupeře pro vyřazovací část turnaje.

Úvodní hvizd turnaje na všech třech hracích plochách zazněl v 9:00 hod. Začal tak maraton zápasů, které přinášely spoustu emocí, pěkných fotbalových akcí, gólů a radosti z pohybu. Zde je třeba vzpomenout nejen výkony malých fotbalistek a fotbalistů, ale také rozhodčích a zapisovatelů, kteří se nezastavili v podstatě do konce turnaje. Poděkování si tak zaslouží Roman a Richard (ml.) Vašíčkovi, Štěpán Abrahám, Dominik Polášek a Roman Janeček. Několik utkání odsoudcoval i šéf turnaje, pan Richard Vašíček st. Ten měl ale v prvé řadě na starost organizaci zápasů a sběr výsledků. Moderování a přípravu cen, které obdrželo úplně každé mužstvo, obstaral předseda TJ, pan Radek Kedruš. Vedoucími halenkovických přípravek byli pánové Radek Šurmánek a Jiří Sudolský. Ti se také podíleli na přípravě areálu.

Když už jsme u cen a trofejí, je třeba zmínit subjekty, které konání turnaje podpořily a bez nichž by se takováto akce nedala připravit. Děkujeme proto Obci Halenkovice, ZŠ Halenkovice, SRPŠ Halenkovice a firmě M Trade. Organizátorem turnaje byla TJ Halenkovice a OFS Zlín.
Díky startovnému a podpoře sponzorů bylo možné pro všechny malé fotbalistky a fotbalisty připravit občerstvení v podobě svačinky a nápoje. Doprovod dětí, rodiče a fanoušci pak využívali nabídky Hospůdky na hřišti.

Turnaj se postupně propracoval až k vyhlášení výsledků. To proběhlo pro každou z kategorií zvlášť. Nechyběly poháry, medaile a taky tašky s dobrotami. Po nezbytném fotografování a převzetí trofejí přišly oslavy se spoluhráči a dělení odměn. To ale netrvalo dlouho. Areál hřiště se po slavnostním ceremoniálu vyprázdnil během půl hodiny.
Na organizátory čekal ještě úklid. Ve čtyři odpoledne bylo hotovo a Letní turnaj přípravek 2024 se stal jenom vzpomínkou.

Pořadí turnaje v kategorii mladší přípravky:

Nejlepší brankař – Šimon Plšek, TJ Halenkovice
Nejlepší střelec – Artur Smyček, TJ FS Napajedla

1. SK Baťov
2. TJ FS Napajedla
3. TJ Sokol Kněžpole
4. TJ Halenkovice
5. FC Zlín

Pořadí turnaje v kategorii starší přípravky:

Nejlepší brankař – Jan Duba, SK Baťov
Nejlepší střelec – David Švachula, SK Zlín

1. SK Zlín
2. TJ Halenkovice
3. SK Baťov,
4. TJ Sokol Kněžpole
5. FC Žlutava
6. FC Zlín
7. TJ FS Napajedla
8. S. K. Tlumačov

Foto (5 stránek) – Radek Kedruš, Dominik Polášek, RJ

Vytrvalý déšť - odklad víkendových zápasů

Vzhledem k nepříznivé předpovědi povětrnostní situace na tento víkend (včetně pátku 13. 9.), rozhodl Výkonný výbor spolu s STK OFS...

V Tečovicích sice bez bubnu, ale za tři body

Z Tečovic se halenkovickému týmu vozí body velmi ztěžka. Tentokrát to ze začátku vypadalo na nulu.

Víkend plný nejen fotbalu

Rušný konec týdne nečeká jen příznivce našeho fotbalu. Na své si tentokrát přijdou i vyznavači další míčové hry - nohejbalu.

Cenné tři body z horké pohořelické půdy

Příští zastávka - Pohořelice - aktualizováno

Michal Huťka ozdobil svůj návrat gólem

Propozice letního turnaje přípravek 2024