Mokrosuchý turnaj přípravek 2022

29.08.2022 | Roman Janeček

Deset týmů mladých fotbalistů a fotbalistek se zúčastnilo Letního fotbalového turnaje přípravek, který se na halenkovickém hřišti konal v sobotu 27. srpna 2022.

Stejně jako v minulých letech se příprava turnaje neomezila jen na samotný hrací den. Komunikace s vedoucími mužstev, které se chtěly této tradiční fotbalové akce zúčastnit, probíhala už týdny předem a to v režii pana Richarda Vašíčka, dlouholetého šéfa turnaje. Termín poslední prázdninové soboty nakonec vyhovoval jedenácti týmům. V sobotu do Halenkovic přicestovalo pět mladších přípravek a stejný počet starších přípravek. Jedno mužstvo se na poslední chvíli odhlásilo.

První fotbalistky a fotbalisti, včetně početného doprovodu, na parkoviště u hřiště přicestovali stylově – autobusem už v 7:45, což bylo vzhledem k avizovanému začátku turnaje (v 9:00) hodně překvapivé. V tu chvíli ještě probíhaly přípravné práce a od jihozápadu se nad Halenkovice nasouvala tmavá dešťová mračna. Postupně se do areálu na Záhumení dostavily i další skupiny účastníků turnaje, které byly rozdělovány do jednotlivých šaten u hřiště a v tělocvičně ZŠ Halenkovice. Start turnaje mohl začít přesně podle rozpisu, kdyby…

…kdyby se nerozpršelo jako z konve. Start zápasů se nakonec odložil zhruba o hodinu. I tak se první utkání odehrávala v dešti. Dětem to nevadilo a dospělí se poschovávali pod pergoly, kterých bylo letos kolem hřiště připraveno jednou tolik co obvykle - naštěstí. Program jel bez omezení, konec konců, v takovémto počasí se naprosto běžně hraje i Premier League a může se klidně stát, že si některý z hráčů nebo hráček někdy fotbal na ostrovech zahraje… Čili slušná příprava na budoucí kariéru ;-)

Program utkání (hrálo se systémem každý s každým) odsýpal na čtyřech hřištích jako na drátkách zejména díky rozhodčím a zapisovatelům z řad halenkovického fotbalového áčka, dorostu a starších žáků. Tito kluci, stejně jako hráči, schytali litry vody.

Ani letos se neplatilo startovné, ale díky partnerům turnaje bylo možné zajistit každému hráči občerstvení zdarma v Hospodě na hřišti.

Postupem času déšť ustal, hrací plocha všechnu vodu dokonale absorbovala, takže se dalo hrát po celou dobu bez problémů a hlavně bez zranění.

Po odehrání posledních utkání si vzali organizátoři čas na vyhodnocení turnaje, přípravu trofejí a zorganizování závěrečného ceremoniálu.

Drobounkou, ale příjemnou komplikaci v přípravě vyhlášení způsobil nečekaně vysoký počet děvčat v letošním ročníku – prostě #holkytaky funguje! Každá fotbalistka, již tradičně, dostává za svou účast v turnaji malou pozornost. Těch ale nebylo připraveno dostatek a proto se musely operativně přikoupit. Je super, že fotbal táhne tolik slečen. A mimochodem, hrály skvěle!

Pro domácí příznivce bylo fajn, že se v nabité konkurenci neztratily ani týmy TJ Halenkovice. Jejich výsledky jsou uvedeny níže.

Na předávání cen se kromě hráčů, hráček a jejich dospělého doprovodu, přišlo podívat také slunko, které vysušilo poslední zbytky dopoledního deště. Po skončení ceremoniálu se hřiště a přilehlé parkoviště do půl hodiny vyprázdnilo, necelá stovka fotbalistek, fotbalistů a možná další stovka hostů turnaje byla rázem pryč. Zůstali jen spokojení ale unavení organizátoři, před kterými stál poslední úkol. Uklidit celý areál a připravit jej na nedělní fotbalový program. Kolem čtvrté bylo hotovo.

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a zabezpečení turnaje. Hlavními partnery letošního ročníku byli: Firma M Trade, OFS Zlín, Obec Halenkovice, ZŠ Halenkovice, SRPŠ Halenkovice.

Výsledky a ocenění udělená v rámci Letního fotbalového turnaje přípravek 2022:

Mladší přípravky pořadí:
1. FS Napajedla
2. SK Tlumačov
3. TJ Halenkovice
4. Slov. Sparta Spytihněv
5. SK Kvítkovice

Mladší přípravky individuální ocenění:
Nejlepší brankař – David Vičánek
Nejlepší střelec – Ludvík Marholt (17 gólů)

Starší přípravky pořadí:
1. SK Tlumačov
2. TJ Halenkovice
3. SK Baťov
4. FC Žlutava
5. SK Kvítkovice

Starší přípravky individuální ocenění:
Nejlepší brankař – Filip Doležel
Nejlepší střelec – Valdemar Kovalovský (19 gólů)

Zvláštní ocenění od vedení turnaje za výborný výkon obdrželi:
Michael Bilík, Daniel Hanáček, Alex Kozubík.

Fotky: Radek Kedruš, Ondřej Gabrhelík.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

Halenkovickou fotbalovou neděli 28. 4. 2024 odstartoval zápas starších přípravek v Tlumačově.

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
FC Žlutava - TJ Halenkovice