Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na tři body z venku jsme čekali rok

02.10.2023 | Roman Janeček

Je to už dávno, přesně 25. 9. 2022, kdy se nám podařilo přivézt vítězství ze soupeřova hřiště. Tehdy jsme porazili Mysločovice 3:4. Čekání skončilo...

V nové sezóně se stalo poprvé, že byl problém sestavit mužstvo. Asi to způsobil prodloužený víkend, nebo směny, případně zdravotní problémy, ale ještě pět minut před odjezdem bylo na zápas přihlášeno jen deset hráčů. Nakonec se podařilo do týmu "nadraftovat" dva dorostence - (Štěpána Abraháma a Jirku Pacholského), kteří se v nadcházejícím utkání v Trnavě rozhodně neztratili. Štěpána si výprava vyzvedla doma, Jirka Pacholský byl doslova unesen z probíhajícího utkání mladších žáků, které na halenkovickém hřišti soudcoval. Dopískat zápas za něj musel Ondra Gabrhelík, děkujeme.

Daleká cesta do Trnavy neodradila spoustu halenkovických diváků, i když tentokrát jich bylo přece jen o něco méně než obvykle. Počasí bylo na první říjnový den pohádkově slunečné. Halenkovický výběr do fotbalového areálu na kraji Trnavy přijel s jedinou ambicí - přežít. Nakonec to všechno dopadlo skvěle.

Zápas začal rozvážně z obou stran, územní převahu si ale vytvořili hosté. První gól zápasu vsítili v 19. min. halenkovičtí. Po slabé střele Víti Chudary se míč odrazil k dorážejícímu Viktoru Holešinskému, který už s jistotou svou šanci proměnil 0:1. Hned o tři minuty později padl druhý gól, ten založil Tomáš Janošek. Celou akci potáhl Viktor Holešinský, který krásnou střelou orazítkoval spojnici tyčí brány Trnavy. Ideálně postaven byl Tomáš Režný - díky výběru místa a svému důrazu doklepl míč do prázdné brány 0:2. Ve 35. min., po standardní situaci, mohl snížit domácí kapitán, ale Tomáš Janošek skvělým zákrokem na brankové čáře míč vyrazil na roh. První poločas skončil nečekaným, ale zaslouženým skóre 0:2.

Druhý poločas začal přesně podle očekávání. Domácí se vrhli do útoku, ale jejich tlak končil na skvěle a spolehlivě hrající obranné ose Lukáš Martinec, Radek Vlachynský a Lukáš Kocián. A když už něco prošlo, byl na svém místě brankař Halenkovic, Tomáš Janošek. Domácí s postupem času nechávali otevřená zadní vrátka, čehož hosté využívali k nebezpečným brejkovým situacím. Síly ubývaly a skóre se neměnilo. Trnavští se snažili s utkáním něco udělat, ale soustavně naráželi na houževnatý a bojovný odpor halenkovických. Domácí hráče deptala také vlastní slabá střelecká úspěšnost, jejich střely velmi často končily daleko mimo bránu hostí.
Třetí, uklidňující gól Halenkovic padl v 84. min. Nejprve otočil hru Viktor Holešinský na Jirku Pacholského, ten z první přesně posunul míč na Dana Kociána. Dan pak balon zkušeně uklidil za zadní trnavskou tyč. Snaha domácích výrazně otupěla. Navíc v 88. min. ještě Dan Kocián zahodil 100% šanci, když z malého vápna přestřelil branku. Halenkovice si tak z Trnavy přivezly, vzhledem k okolnostem nečekané, ale zasloužené vítězství.

TJ Sokol Trnava x TJ Halenkovice 0:3.

Podklady pro komentář: Michal Huťka

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv