Napajedla si z Halenkovic odvážejí tři body

18.08.2021 | Roman Janeček

Téměř deset měsíců čekalo halenkovické hřiště na soutěžní fotbalový souboj. Čekání bylo ukončeno v neděli 15. srpna 2021, kdy do Halenkovic k zápasu 3. kola III. A třídy zavítal tým FS Napajedla B.

I přes horké počasí si do fotbalového areálu nalezlo cestu asi 200 diváků, kteří se těšili na srovnání sil mezi tradičními soupeři.

Zápas začal opatrným oťukáváním obou mužstev, které po několika minutách rázně zastavila aktivita hostujícího týmu. Už v 6. min., po faulu, napajedelští zahrávali přímý kop zpoza velkého vápna. Přízemní střela zapadla do sítě na straně brankaře Tomáše Janoška 0:1. Následoval delší úsek hry, ve kterém byli lepším týmem hosté z Napajedel. Dařila se jim kombinace a fotbal je bavil. Až v 18. min. zaznamenal první zajímavější pokus hráč Halenkovic, jmenovitě Dan Kocián, který to zkusil z dálky. Branku však netrefil.
Po občerstvovací přestávce to znovu zkoušeli hosté. 26. min., střela z dálky letí mimo naši bránu. Odpověď ještě v téže minutě připravil Milan Stuchlík, jeho šanci zlikvidoval brankař hostí. Svou převahu napajedelští začali užitkovat v gólové příležitosti - 30. min. vyložená šance a neúspěšné akrobatické zakončení, 43. min. střela z dálky končí v náručí našeho golmana a 45. min. další pěkná kombinační akce, která tentokrát, bohužel pro nás, skončila gólem 0:2. Divoká 45. min. ale odtikávala dál. Po individuálním úniku Ondry Kadlčáka, a po faulu na jeho osobu, byl odpískán pokutový kop. K jeho provedení se postavil sám faulovaný hráč, ale brankaře se mu ani po dorážce nepodařilo překonat. Velká škoda.

První poločas ve všech herních fázích opanoval náš soupeř a jeho vedení bylo zasloužené.
Přestávka se trochu protáhla. Důvodem byl špatně připravený zápis ze strany hostí a jeho oprava. V jejich soupisce například nefiguroval autor prvního gólu.

Ve 48. min. viděli posmutnělí domácí příznivci další pěknou kombinační akci hostí, která byla zakončena vyšachováním naší obrany a doťuknutím do prázdné kasy 0:3. Až tato facka jakoby probudila domácí hráče. V 50. min. Jirka Sudolský hlavičkuje, brankař chytá. V 52. min. Radek Vlachynský střílí z dálky, ale vedle. V 53. min. Radek Vlachynský řeší závar před naší branou. Halenkovičtí se postupně dostávali do příležitostí. Vyloženou šanci v 78. min. například neproměnil Jirka Sudolský. Poslední výraznější akcí hostí byl přímý kop po faulu. Střela letěla nad naši bránu. V závěru se halenkovickým podařilo jen mírně korigovat výsledek. Po faulu na Milana Stuchlíka na hranici velkého vápna proměnil Jirka Sudolský penaltu 1:3.

První domácí utkání se Halenkovicím opravdu nepovedlo. V součtu s klopýtnutím na Březové se tak na jejich účtu krčí jeden osamělý bodík, díky kterému jsou po dvou zápasech až na dvanáctém místě tabulky.

Foto - Dušan Chlud

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00