Nohejbalový turnaj trojic "Cemix cup 2024"

23.09.2024 | Roman Janeček

Obsáhlou reportáž s konečným pořadím a stručnými charakteristikami všech týmů, které se zúčastnily letošního ročníku nohejbalového turnaje trojic, pro vás připravil Honza Hradílek.

V sobotu 7. 9. 2024 se na hřištích za školou uskutečnil 21. ročník tradičního halenkovického turnaje trojic v nohejbale, letos s hlavním sponzorem v názvu, Cemix cup 2024.

Ve sportovním areálu jsme se sešli již v 7:30, aby se vše stihlo připravit a v 9 hodin mohl turnaj odstartovat.

Počasí bylo naštěstí skvělé a všech 12 zúčastněných týmů se mohlo při hře pěkně opalovat krásným zářijovým sluníčkem. Lze konstatovat, že každý další ročník turnaje je hodnotnější a vyrovnanější co se týká kvality týmů. Letos, si troufnu říci, že to byl z hlediska kvality asi nejlépe obsazený turnaj v historii.

Týmy se tradičně rozdělily do 2 skupin a posléze postupovaly i všichni do play-off.

Od 9:00 do 14:00 hod. probíhaly urputné boje ve skupině a od 14:00 do17:00 hod. pak následovaly boje v play off.

Pití i jídlo bylo zdarma, jak pro hráče, tak pro příchozí fanoušky, díky našim skvělým sponzorům. Bez nich by akci takovéhoto formátu nebylo možné uskutečnit. Turnaje se zúčastnilo 50 hráčů a neméně tolik fanoušků bylo i kolem hřiště a pod stany u občerstvení.

Po tvrdých bojích bylo nakonec konečné pořadí následovné:

1. Čupakabra (kluci, hrající za Zlín krajský přebor, letos potvrdili roli jednoho z favoritů turnaje a po zásluze jej také vyhráli … Měli super poskládaný tým s výbornou kvalitou na všech postech)

2. Trpěliví rybáři (2. místo bral skvělý tým z Míkovic, ve kterém řádil na síti jako černá ruka nejlepší smečař turnaje, Martin Řezníček, kvalitně podporovaný svými zadáky… skvělý výkon a po zásluze stříbro !)

3. Švédská trojka (jedni z velkých favoritů nakonec brali bronz - kvalita Ladi Bršlici na síti byla prostě obrovská a v důležitých momentech platila skoro na všechny…vzadu výborně sekundovali Taušík a Švéd ze Žlutav - krásné 3. místo…)

4. Zubři (na bramboře se umístil nejlepší halenkovický tým, letos poskládaný tak, aby bojoval o nejvyšší mety…a 4. místo je jen důkazem toho, jakou kvalitu turnaj letos měl. Tým ve složení Huťan na saku a vzadu Honza Dudešek a Domino Polášek by mohl bojovat na většině turnajů o mety nejvyšší. Ale jelikož jsme dobrá firma, tak i za 4 flek dostali kluci na památku pohár.

5. Mladí a krásní (tým poskládaný z Peti Vičánka na saku a vzadu Hráďa a Marťa Menšík, tak nějak odkopal povinné, ale nepřidal nic navíc. Proto bere „až“ 5 flek. Na víc to prostě v této konkurenci nestačilo…)

6. Cemix team (tým složený pod názvem hlavního sponzora bojoval a stál na vynikajícím síťaři, který prokázal, že má v noze dynamit …vzadu bojoval Pavel Furst a Jirka paťorka Doležalík a vybojovali pěkné 6. místo)

7. Veteráni (na 7. fleku skončili kluci z Otrokovic - Baťova kteří ukázali, že stále umí hrát nohejbal na vysoké úrovni a i s přibývajícím věkem se s nimi musí stále počítat…)

8. NAPA (na 8. fleku to nakonec zapíchli kluci z Napajedel, kteří hráli celý turnaj srdcem a dali do toho vše jak na hřišti, tak v bufetu)

9. Komáři (na 9. místo se tentokrát propíchali komáři z Komárova, u kterých člověk nikdy neví, co jsou schopní předvést a kde jsou jejich hranice.  Skladačka na síti jako vždy skvělý a kluci vzadu taky makali jak nejlíp to šlo, ale letos to prostě bylo našvihané a kluci berou 9. flek…)

10. Gargamel (rodinný tým Zimčíků z Otrokovic vybojoval 10. místo a ukázal sílu rodiny i se stále mladou a krásnou maminkou v týmu)

11. Holešov (tradiční sestava kamarádů z Holešova nezklamala jak na hřišti, tak v bufíku. Kluci na obou frontách dělali co to šlo a berou pro ně krásné 11. místo)

12. Haleny boys (na 12. místě nakonec skončili naši kluci Mara Abrahám, Radek Švec a Kamil Kocián, který se ale velmi brzy zranil po akrobatických kreacích na síti. Neuvědomil si, že není Jean-Claude van Damme a udělal si něco s nohou, musel proto předčasně ukončit působení na hřišti. O to větší fičák posléze rozjel v bufíku. místo Kakamilky posléze alternoval zejména Domino, za což si vysloužil ocenění železný Zekon turnaje!)

Na závěr bych chtěl obzvláště poděkovat našim skvělým sponzorům, díky nímž se turnaj každoročně může konat a snese vždy velmi náročná měřítka ve všech směrech!

Díky hlavním sponzorům: Obec Halenkovice, TJ Halenkovice, SRPŠ Halenkovice, firma Cemix

Velké díky patří také kamarádům, kteří nás drží sponzorsky prakticky po celou dobu, co turnaje pořádám.
Jsou to: RAK-Stav (M.Březík - jednatel), Juvacyklo (Alda Jurák) , SM-HA (Jirka "Klásek" Pavelka s Alenkou) Tonda Gajdošík (elektroinstalace), Kamenictví Radek Kocián, Grilovaná kolena Spytihněv, U Johana Zlín, Zahrádkáři Halenkovice, Tipsport a.s., Petr Vičánek

Také bych chtěl moc poděkovat skvělému fotografovi Dušanu Chludovi, díky němu máme nádhernou kolekci fotek ke stažení ve fotogalerii rajče.

A v neposlední řadě patří velký dík vedení základní školy za umožnění odehrání turnaje na školním hřišti a využití školních šaten a sprch. Stejně tak TJ za zapůjčení párty stanů a obci Halenkovice za poskytnutí setů na sezení. DÍKY MOC VŠEM! BEZ VÁS BY TO NEŠLO!

ZASE ZA ROK SNAD VŠICHNI VE ZDRAVÍ NA ZNAČKÁCH!!!

Za pořadatele Honza Hradílek

Kapitánův hattrick a dobrá obrana – takové bylo derby s Napajedly

Ještě půl hodiny před utkáním hrací plochu halenkovického hřiště skrápěl podzimní déšť. Terén byl proto těžký, ale postupem...

Derby stíhá derby, další v pořadí jsou Napajedla

Po zvládnutém zápasu proti Žlutavě nastoupí naši fotbalisti proti rezervě Napajedel.

Gardisti nejsou z cukru!

Podzimní déšť provázel tradiční přátelské utkání starých gard Halenkovic a Žlutavy.

Atraktivní derby dopadlo typizovaným výsledkem

V neděli na Žlutavu

Tři góly, tři body - Halenkovice x Březová 3:0

Podzimní utkání starých gard 2024