Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

15.05.2024 | Roman Janeček

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Na hráče v Lukově čekalo hřiště s neobvykle vysokým a hustým trávníkem, hezké počasí, slušná divácká návštěva s dobře viditelnými a slyšitelnými halenkovickými fanoušky. Trenér Michal Huťka měl k dispozici pět hráčů na střídání včetně jednoho dorostence. Domácí tým byl složen z mladých fotbalistů, kterých bylo přesně jedenáct - nevadilo jim to, fyzicky utkání zvládli bez problému a po větší část hrací doby byli našemu týmu více než rovnocenným soupeřem.

První zajímavou akci utkání zaznamenal Lukov v 6. min. Jeho střela z hranice velkého vápna přeletěla bránu. V 7. min. si pěkně na osu hřiště navedl míč Víťa Chudara a z jeho následné střely se vyklubal krásný gól, který otevřel skóre 0:1. Hned po rozehrávce lukovští dalekonosným pokusem ohrozili branku hostí, míč spadnul na břevno. Domácí si vytvořili převahu. V 17. min. viděli diváci závar před naší bránou, skóre se nezměnilo. V 18. min., po pěkně rozehraném rohu, nebezpečně hlavičkoval Jirka Sudolský, pokus se neujal, stejně jako následná dorážka Radka Vlachynského – ten z blízka přestřelil bránu. 22. min. přinesla nebezpečnou střelu domácích, kterou perfektně vychytal Tomáš Janošek. Ve 25. min. bylo srovnáno. Útočník domácích jako nůž máslem prošel nedůraznou obranou Halenkovic a zakončil přesně 1:1. Poslední čtvrthodina první půle byla zcela v režii domácích. Ve 34. min. se do samostatného úniku dostal lukovský hráč, Tomáš Janošek naštěstí balon vytáhl na roh. Ve 43. min. to po zemi a z dálky vyzkoušel Viktor Holešinský. Tato střela byla bez vážnějších problémů zlikvidována domácím golmanem. Ve 44. min. lukovští po individuální akci přetavili svou převahu v gól do šatny 2:1. A ještě neměli dost, jejich střela ze 45. min. skončila mimo bránu.

Halenkovice během přestávky provedly přeskupení hráčů.

Hned ve 45. min. to kombinačně zkusil nahrávající Jirka Sudolský a z voleje zakončující Viktor Holešinský – střela skončila mimo tři tyče. Ve 47. min. zahrávali domácí po hraní rukou přímý kop. Na Tomáše Janoška si ale nepřišli. Ve 49. min. po rychlé kombinaci prověřil brankaře Lukova Milan Stuchlík. V 51. min. už se domácí radovali, protože balon skončil v halenkovické síti. Gól nebyl uznán pro faul na brankaře. V 52. min. Viktor Holešinský rozehrával přímý kop, odražený míč dorážel Jirka Sudolský a když ani ten nevsítil, důraznou dorážkou rozjásal příznivce Halenkovic Filip Liška. 57. minuta byla plná „zdvořilosti“. Za „řeči“ dostal střelec obou domácích gólů žlutou kartu. Udělením trestu byl „nadšen“ a tak panu rozhočímu zatleskal. Ten ale jeho „obdiv“ neocenil a udělil mu druhou žlutou a tedy červenou kartu. Domácí šli do deseti, navíc hráli bez nejnebezpečnějšího hráče. Halenkovice mohly chytit příležitost za pačesy. V 59. min. Dominik Polášek vyzval ke skórování Viktora Holešinského a hosté se podruhé ujali vedení 2:3. Lukov se nevzdal a chvílemi to vypadalo, že mu hra v deseti vyhovuje. Potíže se sestavou už ale pomalu začínali mít i hosté. Milan Stuchlík musel odcestovat do práce, Olda Svozil a Víťa Janošek odstoupili ze zdravotních důvodů. V 65. min. domácí zahrávali přímák, na hostujícího golmana recept nenašli. O minutu později ale dokázali srovnat. Dezorientovaná obrana Halenkovic nedokázala zastavit útočnou akci a byla potrestána gólem na 3:3. A mohlo být ještě hůř – v 72. min. lukovští odmítli vyloženou šanci a netrefili odkrytou bránu. Ač v deseti, přesto opticky fotbalovější tým z Lukova v 82. min. nevyužil přímý kop a v 83. min. závar, který mu zázračně vychytal Tomáš Janošek. Hosté o sobě dali vědět až v 90. min, kdy střelu Víti Chudary chytil brankař. Stejně pak dopadl pokus Viktora Holešinského, taktéž z 90. min.

Na tabuli svítil čas 90, když rozhodčí oznámil, že bude nastavovat čtyři minuty. Prodloužení začalo potyčkou, v níž na straně Halenkovic figuroval Lukáš Martinec, držitel žluté karty z první půle. Hráč, se kterým byl ve při, měl na svém kontě také jeden žlutý trest. Oba dva tak s červenou kartou utkání nedohráli. Rozhodčí ještě jednou nastavil nastavený čas. Halenkovičtí se vzchopili a využili přebytek místa, který po vyloučení tří hráčů na hřišti byl. V čase 90+5 pěkně nacentroval Martin Vykoukal a ještě líp zakončíl Jirka Sudolský 3:4. A to nebylo vše. O dvě minuty později skóre zápasu parádním volejem uzavřel nikým nehlídaný Radek Vlachynský 3:5. Halenkovice si tak připsaly cenné tři body z venku.

Foto RJ

 
Aktuální články
Fotbalová exhibice ukončila sezónu 2023/24

Více než dvě stovky diváků, letní počasí, deset gólů a nerozhodný konečný výsledek přineslo poslední utkání právě uplynulé...

 
Sezóna 2023/24 končí

Posledním utkáním sezóny 2023/24 bude domácí zápas s Tečovicemi.

 
Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích

Poslední halenkovický výjezd sezóny 2023/24 směřoval na hřiště týmu Jaroslavice B.

 
Jaroslavice - poslední výjezd sezóny už v sobotu!
 
Zápas promarněných šancí – Halenkovice x Březová 1:2
 
Zápas s Březovou nabídne zajímavou konfrontaci s fotbalovým mládím
 
Bojovný výkon v derby na body nestačil
 
Pozvánka na Žlutavu? Zbytečná práce...
 
Vítězný zápas zakončený s obavami
 
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | sobota 08.06.2024, 17:00
21. kolo
1:8
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
5:5
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS