Paseky x Halenkovice 2:0 - první místo se nám vzdálilo

24.05.2022 | Roman Janeček

Ve 23. kole na sebe narazil první a druhý tým tabulky III. A třídy. Hrálo se na Pasekách před velmi slušnou návštěvou nejen ze strany domácích příznivců, ale také fanoušků týmu TJ Halenkovice. Na tribuně byly síly početně vyrovnány. Počasí bylo příjemně fotbalové.

Zápas začal ve velmi svižném tempu, které odpovídalo jeho významu. V 7. min. si domácí během několika vteřin v závaru vytvořili tři vyložené šance, obrana hostí se štěstím nebezpečí odvrátila. Ve 14. min., po faulu na Milana Stuchlíka, zahrával přímý kop kousek zpoza velkého vápna Ondra Kadlčák. Takřka bez rozběhu vypálil pecku, která orazítkovala břevno domácí brány. Ve 25. min. kopali přímák z hranice velkého vápna pro změnu domácí. Exekutor kopu nastřelil pouze zeď, dorážka skončila také na tělech halenkovických hráčů. Domácí byli pohyblivější, rychlejší a dařila se jim i kombinace. Jejich příležitosti přicházely zejména z brejků – tak to bylo i ve 34. min., kdy výborným zákrokem překazil Pasekám radost brankař Tomáš Janošek. Herní převahu dokázali domácí využít ve 41. min. Po hraniční ofsajdové situaci se pasečtí hráči přesnou kombinací posunuli do trestného území, kde rozebrali obranu Halenkovic do šroubku a zakončili v podstatě do prázdné brány 1:0.

Kvalitní fotbalové klání bylo podtrženo i soubojem fanouškovských táborů. V okamžiku, kdy se první ozval, druhý ihned kontroval. Atmosféra byla výborná a dlužno podotknout, že také korektní.

Během přestávky trenér Michal Huťka mírně pozměnil taktiku halenkovického mužstva. Do druhého poločasu už nemohl zasáhnout Roman Šubík pro zranění ruky.

Změna systému se projevila hned po začátku druhé půle. Rychlí hráči Pasek nedostávali tolik prostoru a tím se jejich aktivita částečně otupila. V 50. min. byly k vidění dvě střely halenkovických, jejichž autory byl Ondra Kadlčák a Tomáš Režný. Ani jedna neskončila v síti. Fyzicky náročné utkání pak získalo na tvrdosti a nervozitě, kterou musel korigovat rozhodčí. Po jednom z faulů v 53. min. zahrávali domácí přímý kop. Tomáš Janošek opět nepřipustil změnu skóre. V podobné situaci, jenže na druhé straně, přestřelil Ondra Kadlčák bránu. Hra dále probíhala bez výraznějších šancí na obou stranách. Domácí spěchat nemuseli, hostům se v koncovce nedařilo. V 77. min. byl nařízen další z přímých kopů. Tentokrát ve prospěch domácích. Po střele se hráči Pasek důrazem dostali k odraženému míči a podruhé překonali Tomáše Janoška, který v tu dobu, po souboji s útočícím hráčem, ležel u penaltového puntíku. Hosté marně reklamovali faul na brankaře. Gól byl uznán a skóre se změnilo na 2:0. Od této chvíle halenkovičtí už vážně neměli na co čekat. Vrhli se do útoku, ale jejich bojovnost na kvalitní hru soupeře nestačila. Utkání skončilo stavem 2:0. Paseky by byly k poražení jen s pomocí fotbalového štěstí, které si ovšem naše mužstvo do výbavy nepřibalilo.

22. května 2022 tak skončila osmnáctizápasová série neporazitelnosti, kterou naši fotbalisti zahájili 22. srpna 2021. To věru není špatná vizitka.

Hráči SK Zlín 1931 si s velkou pravděpodobností splní své přání, dostat se do vyšší soutěže. Přejeme jim v ní hodně úspěchů.

Absolutorium si zaslouží halenkovičtí diváci, kteří naše hráče hnali dopředu i při nepříznivém průběhu utkání. Vážíme si toho a děkujeme.

P.S.

Přestože kolem fotbalového areálu kroužila hlídka Městské policie Zlín, není známo, že by některá z halenkovických posádek dostala pokutu za parkování.

Piva v bufetu bylo tentokrát dost ;-). Tak aspoň, že tak…

Fotky Dušan Chlud.

Odkaz na reportáž Zlínského deníku s pozápasovým rozhovorem s trenérem našeho mužstva, Michalem Huťkou, máte k dispozici ...zde

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

Halenkovickou fotbalovou neděli 28. 4. 2024 odstartoval zápas starších přípravek v Tlumačově.

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
FC Žlutava - TJ Halenkovice