Ples sportovců 2018 a fotbalista roku

03.01.2019 | Roman Janeček

Už po šesté měli halenkovičtí i přespolní možnost oddechnout si od předvánočního stresu na Plese sportovců, který pořádá TJ Halenkovice.

Letošní ročník vsadil na osvědčený recept. Část večera byla zaplněna vstupy, část večera se hosté bavili sami a dlužno podotknout, že se jim to dařilo velice pěkně. To všechno se odehrálo 15. 12. 2018 v halenkovickém kulturním domě.

Celým večerem v roli moderátora provázel předseda TJ Halenkovice, pan Radek Kedruš. Opět byla připravena ruličková tombola, pestrým sortimentem občerstvení zásobený bufet, stylově vyzdobený sál a roky prověřená kapela Madusong. O tom, že se lidé chtějí bavit, svědčil už předprodej vstupenek, kterých se letos prodalo rekordní množství. Před zahájením plesu si své majitele našlo 180 vstupenek a zbývající se doprodaly těsně po zahájení plesu. Pobavit se přišlo takřka 200 hostí. U vstupu je čekalo obvyklé přivítání štamprlí slivovice – halenkovičtí to znají, ale přespolní, kterých přicestovala spousta, byli příjemně překvapeni. Usměvavé slečny si v šatně přebíraly kabáty a hosté se vrhali do víru zábavy.

Ples sportovců bývá doplněn tematickými vystoupeními a v tomto roce tomu bylo také tak. Vystoupením se švihadly se skvěle prezentoval tým sedmi slečen, nesoucí název Ropeskipping ladies. Dynamickému představení zaslouženě aplaudoval celý sál. Děvčata vystoupila ve dvou vstupech. Ten druhý se odehrával ve tmě – slečny pro cviky využívaly švihadla s LED světly, která při pohybu vytvářela zajímavé světelné efekty a obrazce - i tato podívaná si vysloužila bouřlivý potlesk.

Dalším bodem večera bylo poděkování lidem, bez jejichž práce by byl chod Tělovýchovné jednoty Halenkovice nemyslitelný. Drobnou pozorností byli oceněni trenéři dětských fotbalových týmů – Oldřich Prokop, Richard Vašíček, Jaroslav Musil, Marek Abrahám, Petr Karbowiak a trenér A – týmu Pavel Krátký. Nezapomnělo se ani na dobrou duši oddílu nohejbalu - na pana Pavla Donovala. Velké poděkování patřilo paní Veronice Horkové, jejíž cvičení pro děti také spadá pod hlavičku halenkovické TJ. Ti všichni si od hostí plesu jako poděkování vyslechli potlesk na otevřené scéně.

Nedílnou součástí této akce bývá vyhlášení nejlepšího fotbalisty roku. Rok 2018 se z pohledu příznivce halenkovické kopané skládal ze dvou naprosto odlišných polovin. Ta první, úspěšná, byla zakončena 4. místem v soutěži. Druhá přinesla více smutku než radosti, nic ale není ztraceno. Bez pánů fotbalistů bychom ale neměli co hodnotit, proto jim všem patří velký dík za vše, co fotbalu dávají. Přestože je fotbal týmový sport, jsou jeho součástí individuální výkony. Za ty byli letos oceněni:

Na 2. místě Dan Kocián
na 3. místě Tomáš Bořuta
na 4. místě Tomáš Janošek.
Ano, všechno mladí členové halenkovického kádru.
Halenkovickým fotbalistou roku se ale po zásluze stal zkušený hráč, nejlepší střelec mužstva a srdcař Jirka Sudolský. Fotbalista roku si přebral z rukou své manželky Markéty novou trofej, která je větší a těžší než původní pohár. Ten šel po pěti letech putování mezi nejlepšími fotbalisty Halenkovic do zaslouženého důchodu.

Tombola – tato standardní plesová zábava samozřejmě nechyběla ani letos. Štědří sponzoři věnovali 120 cen – další rekord Plesu sportovců. Nákup ruliček, nedočkavé rozbalování, zklamání nebo naopak výbuch radosti nad trefou, to bylo k vidění u každého plesového stolu. Další napětí přinášelo pak rozdávání cen, při kterém vítězové zjišťovali, co že to vlastně vyhráli. Při předávání cen se měli organizátoři co ohánět a když bylo hotovo, oddechli si. Záběr cen byl pestrý. Vyhrát bylo možné dárkové sady, nářadí, kosmetiku, nápoje, poukazy, elektroniku i sportovní potřeby. Hlavní cenou byla smart TV. Velkou radost ale přinesly i jiné ceny – zjistilo se například, že pro plesové radovánky jsou velmi vhodné boby.

Úplně posledním bodem programu bylo losování vstupenek, jejichž tři držitelé získali hodnotné ceny. To už se blížila půlnoc a plesoví hosté jeli v režimu samozábavy. Skupinky pánů a dam se přelévaly mezi sálem a bufetem, ve kterém bylo ve finále opravdu živo. Klobouk dolů před jeho posádkou, která s přesilou sváděla vyrovnané klání s přehledem a úsměvem. Bufet měli na starost pánové trenéři dětí se svými manželkami.

Poslední skladbu členové skupiny Madusong odehráli před druhou hodinou a začal úklid. Ani ten nebyl složitý. Sál i jeho vybavení přežil vše bez vážnější újmy. Další potvrzení toho, že se lidé chtějí a umí bavit. Letošní Ples sportovců proběhl v pohodě.

Všem hostům děkujeme za návštěvu a už dnes se těšíme na ples další. Velký dík patří sponzorům, skupině Ropeskipping ladies a Madusong, všem, kteří se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu plesu v bufetu, tombole, šatně i na sále. Za přípravu sálu děkujeme také fotbalistům Áčka.

Důležitá informace na závěr - do kalendáře si zapište - 14. prosince 2019 se koná 7. Ples sportovců.

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V pátek 10. května 2024 proběhne na žlutavském hřišti zajímavé fotbalové odpoledne. Příznivci kopané a nejen oni, se mohou těšit na...

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice