Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ples sportovců a fotbalista roku 2023

13.12.2023 | Roman Janeček

Druhá prosincová sobota patří v Halenkovicích každoročně Plesu sportovců, v rámci kterého bývá vyhlašován nejlepší halenkovický fotbalista roku.

O tom, že je tato kulturní akce oblíbená, se organizátoři z TJ Halenkovice přesvědčili už během předprodeje vstupenek, kterých se prodalo rekordních 185 - akce byla takřka vyprodána. Další potěšitelnou záležitostí bylo, že se podařilo shromáždit bohatou tombolu, ve které na hosty plesu čekalo přes 130 zajímavých a často i velmi hodnotných cen. Za tuto podporu musíme všem sponzorům a dárcům moc poděkovat.

Když něco funguje, není důvod to měnit. Plesový program a dodavatel hudebních zážitků proto zůstal stejný jako v minulých letech. Hosté se tak během večera mohli těšit na skupinu Madusong, ruličkovou tombolu, ocenění trenérů mládeže, vyhlášení fotbalisty roku a losování vstupenek. Když k tomu připočtete klasickou plesovou zábavu, která se odehrává na parketu, ale také v bufetu, je toho na jeden sobotní večer a brzké nedělní ráno, celkem dost.

Ples byl zahájen krátkým proslovem předsedy TJ Halenkovice, pana Radka Kedruše. To už měli hosté za sebou příchod do kulturního domu, takže i tradiční halenkovický welcome drink čili štamprlu slivovice. O kabáty hostí a jejich zimní obuv se staraly tři sympatické a usměvavé šatnářky, kterým musíme také poděkovat. Poděkování patří také paní Evě Kedrušové a panu Tondovi Gajdošíkovi, kteří byli významnou a velmi vítanou posilou posádky bufetu - ta se měla v průběhu večera co otáčet. Rodina Březíkova pro změnu statečně zvládla nápor v místnosti tomboly, po ruličkách se jen zaprášilo.

Je dobrou tradicí tohoto plesu, ocenit všechny, kteří se starají o sportovní vyžití našich dětských sportovců, fotbalistek a fotbalistů. Před početné publikum tak předstoupili pánové Richard Vašíček, Radek Šimko, Valdemar Kovalovský, Jiří Sudolský a paní Veronika Horková. Jmenováni byli také pánové Radek Šurmánek, Zbyněk Mišurec a Ondřej Gabrhelík, kteří na plese nebyli přítomni. Drobnou pozornost všem přítomným trenérům a paní cvičitelce předal starosta obce, pan Roman Kedruš.

Po skončení tohoto ceremoniálu si mikrofon převzal pan Roman Janeček, který krátce zhodnotil uplynulé období z pohledu halenkovického fotbalového áčka. To má za sebou těžký a nepříliš úspěšný rok. Přesto bylo možné předat ocenění těm, kteří se v delším časovém horizontu o kopanou v Halenkovicích starají. Před podium tak byli vyzváni pánové Martin Kníchal, hráč, který v říjnu tohoto roku ukončil kariéru a Michal Huťka, který se jako trenér snaží náš tým připravit na soutěžní zápasy III. A třídy OFS Zlín. Za práci pro TJ byl oceněn i Roman Janeček. Poděkování ale patřilo všem, kdo za naše mužstvo v uplynulém roce nastoupili, nebo mu pomáhali. Zapomenout nesmíme i na neutuchající podporu ze strany halenkovických fanoušků.

Výběr fotbalisty roku 2023 nebyl snadný, proto se členové výboru rozhodli nezohledňovat jen hvězdné fotbalové výsledky, ale i lidské příběhy a přístup, který „vyvolení“ hráči k halenkovickému fotbalu mají.
I z tohoto důvodu byl letos oceněn nejuniverzálnější hráč našeho mužstva a dost možná i celé soutěže. Tím hráčem je Martin Vykoukal.
Dalším oceněným byl nováček v týmu, který na zápasy jezdí až z Olomouce a svou fotbalovostí mužstvu výrazně pomáhá – za podzim nastřílel šest branek a v aktuální sezóně je naším nejlepším střelcem - tímto hráčem je Viktor Holešinský, a vůbec nevadí, že jeho srdce patří B.O.
Fotbalistou roku 2023 byl vyhlášen Dominik Polášek, který je členem základní jedenáctky, hráč, který fotbalu věnuje spoustu energie a času a to nejen během přípravy či zápasů, ale i při organizaci chodu celého klubu. Dominik Polášek si podle mínění výboru TJ Halenkovice ocenění naprosto zaslouží. Ovace a potlesk zaplněného sálu po zveřejnění jeho jména tuto volbu jen a jen potvrdil.
Také fotbalistům drobné pozornosti a pohár pro fotbalistu roku předal pan starosta.

Posledním oficiálním bodem programu pak bylo losování vstupenek, které proběhlo kolem půlnoci. Moderátorovi s touto prací pomohla hospodářka TJ, Eva Štumarová a její partner Radek Vlachynský.
Po předání cen pak následovala ničím nerušená volná zábava. Kapela hrála až do dvou do rána. Poslední hosté sál opustili kolem třetí. To už organizátoři nějaký čas uklízeli...
Nevíme, jak vám, ale nám se Ples sportovců 2023 líbil. Těšíme se na příští rok.

Foto: V. Hladil a RJ

 
Aktuální články
Fotbalová exhibice ukončila sezónu 2023/24

Více než dvě stovky diváků, letní počasí, deset gólů a nerozhodný konečný výsledek přineslo poslední utkání právě uplynulé...

 
Sezóna 2023/24 končí

Posledním utkáním sezóny 2023/24 bude domácí zápas s Tečovicemi.

 
Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích

Poslední halenkovický výjezd sezóny 2023/24 směřoval na hřiště týmu Jaroslavice B.

 
Jaroslavice - poslední výjezd sezóny už v sobotu!
 
Zápas promarněných šancí – Halenkovice x Březová 1:2
 
Zápas s Březovou nabídne zajímavou konfrontaci s fotbalovým mládím
 
Bojovný výkon v derby na body nestačil
 
Pozvánka na Žlutavu? Zbytečná práce...
 
Vítězný zápas zakončený s obavami
 
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | sobota 08.06.2024, 17:00
21. kolo
1:8
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
5:5
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS