První body si halenkovičtí těžce vybojovali

29.08.2023 | Roman Janeček

Zápas týmů, kterým se úvodní utkání soutěže příliš nevydařilo, rozjel novou mistrovskou sezónu na halenkovickém hřišti.

Do Halenkovic přijelo mužstvo Louky B, které se oproti minulým sezónám změnilo. Střed pole vyztužili zkušení hráči, kteří v uplynulých sezónách bojovali za áčko svého klubu. Bylo to znát.

Letní počasí přilákalo do „ochozů“ halenkovického fotbalového areálu něco kolem 150 diváků, kteří shlédli vyrovnanou a bojovnou kopanou. Mužstvo domácích tentokrát řídil Ondra Gabrhelík. Michal Huťka si totiž plnil své hráčské povinnosti v mužstvu Napajedla A.

Velmi slušně zaplněná lavička domácího týmu byla pro tento zápas obohacena o nového hráče Víta Chudaru, dorostence Vojtu Gabrhelíka a zkušeného Jaru Kašpara. Svůj první zápas sezóny 2023/24 odehrál také brankař Tomáš Janošek, Dominik Polášek, Roman Šubík, Martin Svoboda a univerzál Martin Vykoukal. Arbitrem utkání byl pan Roman Lebloch z Luhačovic.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, ani jeden tým nechtěl udělat fatální chybu. Úvodní šanci si vytvořili domácí. Ve 12. min. z dálky nastřelil břevno Tomáš Režný. Tato akce zahájila mírný tlak halenkovických. Ve 14. min. byl k vidění pokus Dominika Poláška, který skončil v rukavicích brankaře Louk. Ve 22. min. se ke kopačce Davida Marholta snesl krásný centr, Bery v ideální pozici promáchl. Akce před brankou hostí ale pokračovala, až skončila hvizdem rozhodčího, který po ruce bránícího hráče nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Jirka Sudolský. Nekompromisní provedení penalty rozjásalo příznivce Halenkovic 1:0. Ve 25. min. David Marholt chytře uvolnil Lukáše Martince, jehož centr nalezl nabíhajícího Tomáše Režného. Tomášova bomba málem protrhla síť, bohužel, jen tu za brankou, scházelo pár centimetrů. Ve 26. min. o sobě dali vědět útočníci Louk. Jejich akce byla zakončena střelou mimo bránu. V tu samou minutu hosté nastřelili tyč. Aktivita se překlopila na jejich stranu. Ve 29. min. zahrávali hosté roh. Nebezpečnou hlavičku vyrazil brankař Halenkovic na další roh. Z toho už hosté udeřili. Po rohovém kopu a krátké kombinaci, kdy se domácím nepodařilo uklidit míč do bezpečí, srovnali hráči Louk na 1:1. Hra se vyrovnala a její těžiště se odehrávalo zejména ve středu hřiště. Ve 36. min. se k přímému kopu postavil Jara Kašpar – míč proletěl těsně kolem levé tyče. 43. min. znamenala další změnu skóre. Dominik Polášek se po přesném centru individuálně prosadil a před brankařem soupeře nezaváhal. Bodlem zamířil na vzdálenější tyč, za níž míč nakonec zapadnul do sítě. Vedení se vrátilo na stranu domácích 2:1.

Po poločasové přestávce Louky na halenkovické vlétly. Ve 46. min., po domácí ztrátě míče v obraně, Louky nastřelily boční síť brány. Ve 47. min. hosté předvedli další skvělou akci. Na straně domácích ale ještě skvěleji zakročil Tomáš Janošek. 49. min. - faul na hranici halenkovického velkého vápna. Přímák skončil vedle naší brány. Podobná akce s podobným výsledkem proběhla i v 55. min. Až v 62. min. se ke slovu dostali opět domácí. Po přímém kopu hlavou zakončoval Martin Vykoukal, gól z toho bohužel nebyl. V 72. min. se rozhodl z dálky prověřit golmana Louk Jirka Sudolský, nevyzrál na něj. Louky dostaly halenkovické pod soustavný tlak, který byl přerušen jen ojedinělými akcemi, jako byla ta ze 79. min., kdy Tomáš Režný po kombinaci zamířil nad. Snaha hostí o vyrovnání byla enormní a halenkovičtí chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Ke cti jim slouží, že urputně bojovali. Chvilku oddechu a přenesení hry od naší brány zařídil v 82. min. centrující Tomáš Režný a do boční sítě zakončující Lukáš Martinec. Poslední ohrožení soupeřovy brány ale předvedli hosté v 87. min. Sražená střela po přímém kopu vyrovnání nepřinesla. Závěrečný hvizd tak s úlevou přivítali zejména domácí. TJ Halenkovice x Louky B 2:1.

Halenkovicím na konto naskočily první tři těžce vybojované body.

Foto: Dušan Chlud

Kapitánův hattrick a dobrá obrana – takové bylo derby s Napajedly

Ještě půl hodiny před utkáním hrací plochu halenkovického hřiště skrápěl podzimní déšť. Terén byl proto těžký, ale postupem...

Derby stíhá derby, další v pořadí jsou Napajedla

Po zvládnutém zápasu proti Žlutavě nastoupí naši fotbalisti proti rezervě Napajedel.

Gardisti nejsou z cukru!

Podzimní déšť provázel tradiční přátelské utkání starých gard Halenkovic a Žlutavy.

Atraktivní derby dopadlo typizovaným výsledkem

V neděli na Žlutavu

Tři góly, tři body - Halenkovice x Březová 3:0

Podzimní utkání starých gard 2024