Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozsvícení vánočního stromu 2023

12.12.2023 | Roman Janeček

K začátku adventu po celé naší zemi neodmyslitelně patří rozsvěcování vánočních stromů na veřejných prostranstvích. Děje se to na náměstích velkých měst, městeček i návsích malinkých dědinek. Tuto tradici už roky ctí také obyvatelé Halenkovic.

Halenkovické rozsvícení vánočního stromu bývá doprovázeno jarmarkem, který se koná v teple kulturního domu. Před ním pak bývá pro návštěvníky této akce připraven kulturní program - ten mají na starost děti z halenkovické mateřské a základní školy a také malí muzikanti z napajedelské základní umělecké školy. S lidovkami s vánoční tématikou vystupují i dospělí hudebníci. Letos si pro tuto příležitost krátké pásmo koled připravil také ženský soubor Šlajfířky, jehož některé členky patří do zumba - skupiny TJ Halenkovice. V úvodu večera každoročně nechybí ani projev starosty obce. V závěru programu se potom vždy zjeví družina svatého Mikuláše, ve které nechybí andílci ani pekelná cháska. Právě Mikuláš je pak tím, kdo dotykem své berle rozsvítí vánoční strom, který Pláňavy zdobí po celý vánoční a novoroční čas.

Halenkovické spolky pro hosty této události připravují stánky s občerstvením. V nabídce bývá široký sortiment nápojů i jídla. A letos obojí přišlo vhod. V sobotu 2. prosince 2023 byla totiž slavnost podkreslena typicky zimním počasím. Sněžilo a foukal severák, atmosféra byla doslova Ladovská a měla svoje kouzlo.

TJ Halenkovice samozřejmě nemohla chybět. Stánek s vánočním punčem je stálicí této kulturně společenské události. A stálicí je také organizační tým našeho stánku. O ten se už léta stará rodina Gabrhelíkova a dělá to skvěle. Ostatně, zájem o pravý francouzský punč i něco na zub hovořil za vše.

Děkujeme všem, kdo se u nás zastavil a přidal tak trošku k sváteční atmosféře tohoto večera. Výtěžek z akce bude poskytnut na podporu léčby Eliáška Marholta.

Foto: RJ

Silvestr 2023, PF 2024

Tradiční silvestrovské fotbálky na si na závěr roku vychutnali hráči halenkovického áčka, staré gardy a dorostu.

Žákovský turnaj v Otrokovicích

Žákovský tým TJ Halenkovice se zúčastnil prosincového halového turnaje v Otrokovicích.

Ples sportovců a fotbalista roku 2023

Druhá prosincová sobota patří v Halenkovicích každoročně Plesu sportovců, v rámci kterého bývá vyhlašován nejlepší halenkovický...

Ples sportovců 2023

Ani tři góly k bodům nepomohly