Sezóna 2023/2024 na startovní čáře (aktualizováno)

07.08.2023 | Roman Janeček

Do nastávající fotbalové sezóny vstoupí hned pětice týmů TJ Halenkovice. Oproti minulé sezóně se do soutěží zapojí nové mužstvo mladších žáků.

Náročná sezóna, jejíž podzimní část začne již za několik dní, přinese do konce letošního října na halenkovické hřiště 24 utkání. Týmy TJ Halenkovice během tohoto podzimu nastoupí celkem do 52 zápasů. Bude se tak jednat o časově a také personálně nejnáročnější podzim za mnoho a mnoho let. Pořádně zabrat dostane hrací plocha a bubny našich praček dresů se skoro nezastaví. Držte nám pěsti a nezapomeňte nás na hřišti podporovat. Děvčata, kluci i chlapi, reprezentující TJ Halenkovice, to budou určitě potřebovat.
Kompletní rozpisy všech podzimních zápasů týmů TJ Halenkovice naleznete na stránce "Rozpisy".

V rámci aktualizace z 11. 8. 2023 došlo k úpravám rozpisů zápasů starších žáků, mladších žáků a přípravky.

Soutěž mužů

Tým mužů TJ Halenkovice bude hrát, stejně jako v minulých letech, soutěž III. A třídy OFS Zlín. V této sezóně už nebudeme soupeřit s Kašavou, která po spanilé jízdě minulé sezóny postoupila do okresu. Z naší soutěže sestoupily Mysločovice. Novými týmy, které se v naší soutěži představí, jsou SK Jaroslavice B a TJ Sokol Trnava.
Prvním utkáním našeho mužstva bude derby proti Napajedlům, které se hraje v sobotu 19.8.2023 na napajedelském stadionu. Zápas se hraje dopoledne, začíná v 10:15 hod.
Prvním domácím utkáním bude zápas proti Loukám B, který se hraje v neděli 27.8.2023 od 16:30 hod.

Soutěž dorostu

Spojené mužstvo dorostenců Halenkovic a Spytihněvi startuje v této podobě svou druhou sezónu. Věříme, že kluci zúročí zkušenosti, které nabyli v průběhu minulého roku. Dorostenci hrají Okresní přebor a z toho vyplývá i náročná logistika jejich zápasů. V rámci soutěže toho ze všech našich mužstev nacestují nejvíce.
Prvním utkáním našich dorostenců bude zápas ve Vizovicích, kde proti místnímu dorosteneckému týmu nastoupí v sobotu 19.8.2023 od 10:30 hod.
Prvním domácím utkáním bude zápas proti Březové, který se hraje v sobotu 26.8.2023 od 14:00 hod.

Starší žáci

Starší žáci TJ Halenkovice hrají Okresní přebor žáků, skupinu B. Nižší počet týmů je vynahrazen dvoukolovým uspořádáním podzimu.
Starší žáci otevřou letošní podzim na našem hřišti. V utkání 1. kola budou hostit mužstvo Hřivínova Újezdu, se kterým se na Záhumení utkají ve čtvrtek 17.8.2023 od 17:00 hod.

Mladší žáci

Nově vzniklý tým mladších žáků, složený z odchovankyň a odchovanců halenkovické starší přípravky, bude hrát soutěž, ve které své síly změří celkem deset mužstev. Děti své zápasy budou hrát na zmenšeném hřišti (polovině běžné hrací plochy).
Premiéru, a to na domácím hřišti, si naši mladí fotbalisti a fotbalistky odehrají v neděli 27.8.2023 od 14:30 hod. v utkání proti Tlumačovu.

Přípravka

Do soutěžních zápasů se letos zapojí pouze tým starší přípravky. Děti s jejich doprovodem se letos také hodně nacestují. Do okresní soutěže přípravek, skupiny C je přihlášeno 12 týmů, z nichž nejvzdálenější pro nás je Jasenná.
Přípravka TJ Halenkovice bude úplně prvním týmem, na jejíž zápas si můžete zajet. Už ve středu 16.8.2023 se naši nejmladší hráči a hráčky představí v Malenovicích. Utkání začíná v 17:00 hod.
První domácí zápas hrají děti v neděli 27.8.2023 od 10:00 hod. Do Halenkovic přicestuje přípravka Slušovic.

Upozornění:

Termíny zápasů, zejména u dětských týmů, se mohou měnit. Případné změny termínů budou s dostatečným předstihem oznámeny na internetových stránkách www.tjhalenkovice.cz nebo na facebookovém profilu TJ Halenkovice.
Rozpisy zápasů, aktuální k termínu začátku soutěže, budou v tištěné podobě k dispozici v Hospůdce na hřišti. Tištěné rozpisy nejsou aktualizovány.

Dorostenci si vylepšili bodový účet

Poslední dva zápasy se spojenému dorosteneckému týmu Halenkovice/Spytihněv hodně podařily.

V 10. kole jedeme do Lukova

Spojený tým Lukova a Fryštáku B čeká naše fotbalisty v 10. kole soutěže.

Kapitánův hattrick a dobrá obrana – takové bylo derby s Napajedly

Ještě půl hodiny před utkáním hrací plochu halenkovického hřiště skrápěl podzimní déšť. Terén byl proto těžký, ale postupem...

Derby stíhá derby, další v pořadí jsou Napajedla

Gardisti nejsou z cukru!