Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Stavění májky na hřišti

01.05.2024 | Roman Janeček

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

V letošním roce dostala tato událost charitativní rozměr. Pan Libor Juřena ve spolupráci s TJ Halenkovice poskytl jako dar grilované sele, které mohli ochutnat všichni příchozí. Cena porce nebyla stanovena a každý mohl přispět dobrovolným finančním příspěvkem.

Přípravy akce začaly již brzy dopoledne, kdy bylo nejdříve nachystáno selátko na gril tak, aby mohly být první porce k mání hned po vztyčení májky.

Samotné stavění májky začalo po poledni. Několik členů našeho fotbalového A týmu nejdříve zajelo pro předem domluvený strom. I přes drobné problémy se jej podařilo přemístit pod mez fotbalového hřiště, kde byl zbaven kůry a jeho špice připravena na ozdobení pentlemi. Zdobení se ujaly manželky a přítelkyně fotbalistů a členů TJ, které také připravily ozdobný kruh. Aby během takto náročné události nikdo netrpěl hlady, přichystala děvčata drobné občerstvení.

Nádherné slunečné počasí přilákalo na hřiště a do přilehlé Hospůdky na hřišti přibližně stovku návštěvníků. Finální fáze stavění májky započala 17. hodinou. Přes silné poryvy větru se pánům za pomocí žebříků a lan podařilo úspěšně májku postavit. Pro její lepší stabilitu byla následně ukotvena pomocí popruhů k blízkým buňkám. Velmi početné přihlížející obecenstvo ocenilo stavěče zaslouženým potleskem. A zábava mohla začít!

Závěrem děkujeme všem, kteří se na stavějí májky podíleli a těm, kteří svými finančními prostředky přispěli do sbírky. Celý vybraný příspěvek putoval do rukou rodičů Eliáška Marholta. Tyto finance pomohou při jeho náročné léčbě.

Text a foto: J. Sudolský

Fotogalerie má 2 stránky
Foto: P. Špetlová, M. Sudolská, P. Vavrušová, E. Štumarová, B. Juřenová

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv