Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

01.05.2024 | Roman Janeček

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Po dvouzápasové vítězné mikrosérii vyjely Halenkovice do Zlámance, kde je hostil aktuální lídr tabulky, tým Doubrav. 

Soupiska hostujícího mužstva se tentokrát musela obejít bez dorostenců, nevadilo to. Na cestu se vypravila sestava, která měla svou kvalitu a navíc počet, který umožňoval střídání čtyř hráčů. Společně s halenkovickým týmem do Zlámance vyrazilo velké množství jeho fanoušků, kteří doufali, že uvidí utkání, navazující na skvělý výkon ze druhé půle pouťového klání s Pohořelicemi...

O tom, že má náš tým se vstupy do zápasů a také s prvními poločasy velké problémy, jsme toho za ty roky napsali megabajty. Ani tentokrát se začátek zelenobílým nevydařil. Doubravy začaly tlakem a ve druhé minutě zahrávaly roh. Odražená střela se dostala k nikým neobsazenému hráči, který zamířil přesně k tyči 1:0. Ve 4. min. prokázal schopnost dobrého výběru místa Dominik Polášek, jeho pokus zmařil golman. V 5. min. to z dálky zkusil Ondra Kadlčák, těsně minul. 7. min. přinesla opět roh domácích, opět zmatek v hostující obraně, přesnou hlavičku a změnu skóre na 2:0. Halenkovice byly bojácné a scházelo jim sebevědomí. To se projevilo v 16. min., kdy domácí předvedli parádní kombinaci a zakončili ji gólem. Ano, v 16. min. už to bylo 3:0. V 19. min. to na sebe vzal zkušený Ondra Kadlčák, jeho střela však minula bránu. Stejně dopadl i pokus dalšího zadáka, Radka Vlachynského, z 23. min. Ve 27. min. Doubravy vystřelily z dálky a po následném uvolnění doubravského útočníka se na tabuli rozsvítil hrozivý průběžný výsledek 4:0. Ve 29. min. si aktivní Vít Chudara vykoledoval faul ve smysluplné vzdálenosti od brány domácích. Následnou exekuci si vzal na starost Jiří Sudolský, který se trefil parádně, kousek od vzdálenějšího vinklu. Golman se natahoval marně 4:1. O pět minut později došlo k nedorozumění hostujícího brankaře a obránce, z pokračující akce domácí zvýšili na 5:1. Své zaváhání Tomáš Janošek napravil ve 41. min. kdy vychytal nebezpečný nájezd domácích.
Přišla vytoužená přestávka. Naše mužstvo opustil David Marholt, který odjel do práce a Lukáš Jablonický, kterého s celou rodinou čekala daleká cesta k domovu. Tým ani nešel do šatny. Slovo si vzal trenér Michal Huťka, který hráčům připomenul, že pět gólů se jim za poločas podařilo vsítit v minulém utkání, a taky to, že mužstvo doprovází spousta příznivců, kteří si vidět takový výkon prostě nezaslouží. Tato slova padla na úrodnou půdu.

Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou hostí. Ve 48. min. se individuální akcí ke střele propracoval Viktor Holešinský, finální zakončení ale minulo bránu. V 52. min. halenkovičtí zahrávali roh. Pěkně provedený centr našel hlavu Jirky Sudoského, který snížil na 5:2. V 54. min. byl faulován Pavel Drábek. K přímému volnému kopu se postavil opět Jiří Sudolský, který jej zahrál fantasticky. Ještě líp ale zasáhl domácí golman, který balon neuvěřitelně vyškrábl na roh. V 57. min. zkusil z dálky lobem brankaře překvapit Radek Vlachynský, golman, bohužel pro hosty, opět začaroval a míč vytlačil na roh. V 64. min. prokličkoval dvě třetiny hřiště Lukáš Kocián, škoda slabé střely, která akci zakončila. V 68. min. Pavel Drábek hlavičkoval mimo tři tyče. Domácí výrazně znervózněli a začali se dohadovat. V 71. min. se pak dostali k rozehrávce přímého volného kopu, který jen těsně minul branku Halenkovic. V 77. min., kdy hosté všechno vrhli do útoku, se před Tomášem Janoškem zjevil sám útočící hráč. Naštěstí pro halenkovické minul. Stejným způsobem odpověděl na druhé straně Jirka Sudolský v 79. min. Pět minut před koncem zápasu došlo ke srážce útočníka Doubrav s Ondrou Kadlčákem, který byl bolestivě zraněn a zápas nedohrál. V poslední minutě si svou aktivitou naši hráči vybojovali přímý kop, který zahrával Viktor Holešinský. Po jeho rozehrávce byl ve vápně faulován, v tento den megaaktivní, Jirka Sudolský. Rozhodčí ani na chvilku nezaváhal a nařídil penaltu. K té se postavil... Samozřejmě – Jiří Sudolský. Jirka přízemní střelou k tyči upravil na konečných 5:3 a završil tak svůj hattrick.
Škoda totálně nezvládnuté první půle. Druhý poločas naši fotbalisti díky bojovnosti a nasazení vyhráli 2:0, ale to na velmi zkušený tým, jakým Doubravy bezesporu jsou, nestačilo. Jen za výkon v druhých pětačtyřiceti minutách si halenkovičtí hráči vysloužili potlesk svých fanoušků.

Foto RJ

 
Aktuální články
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

 
Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

 
Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

 
Lukov - nejvzdálenější destinace jara
 
Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1
 
Zápas starých gard pro "Krůčky"
 
V 16. kole hostíme Spytihněv
 
Stavění májky na hřišti
 
Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice
 
Utkání pravdy?
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | neděle 09.06.2024, 17:00
21. kolo
VS.
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS