Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tři body, které přišly v pravý čas

18.10.2023 | Roman Janeček

Aktuálně poslední Březová byla soupeřem našeho týmu v 9. kole soutěže. Řeklo by se, povinné tři body, ale podcenění jakéhokoliv soupeře bývá velkou chybou...

O tom se náš tým na Březové přesvědčil v minulé sezóně. Tehdy tam i přes mírnou herní převahu prohrál 1:0. V průběhu této sezóny se oba týmy prozatím nesetkaly s nijak oslňující fazónou. Pravda ale je, že Březová na tom byla a teď vlastně i je, o dost hůř.
K zápasu vycestovala sestava, kterou doplnil dorostenec Jiří Pacholský. Trenér Michal Huťka tak měl na střídání k dispozici tři hráče. Dalekou cestu vážil i početný fanouškovský doprovod. Počasí bylo podzimní, ale pro fotbal takřka ideální.

Mírnou herní převahu si od začátku vytvořili halenkovičtí. Jejich první gól padl v 28. min., po standartní situaci, kdy ve vápně propadl míč k Vítu Janoškovi. Víťa zúročil své bývalé brankářské zkušenosti, v předbrankovém  prostoru se výborně zorientoval a balon nekompromisně uklidil k tyči 0:1. Druhá branka a opět zužitkovaná standardka. Ve 40. min. se po rohovém kopu na přední tyči k zakončení dostal Jirka Sudolský a nezaváhal 0:2.

Po přestávce hra pokračovala v podobném duchu, jako v půli první. Přišla 68. min. Halenkovice rozehrály další ze svých standardek, míč se následně dostal k Viktoru Holešinskému, který jej nacentroval směrem na bránu tak šikovně, že proletěl hloučkem hráčů, ve kterém výborně zapracoval Martin Vykoukal. Ten svým pohybem dokonale zmátl domácího brankaře, míč tak měl volnou cestu do sítě Březové 0:3. V 71. min. šel na bránu domácích Olda Svozil. Bránícímu hráči nezbývalo nic jiné, než jej faulovat. Za tento zákrok si vysloužil červenou kartu a Březová tak šla do deseti. Pro domácí to byl impuls pro změnu hry, na kterou náš tým zareagoval dost těžkopádně. Březové se podařilo v 80. min. snížit na 1:3. Gól vlil březovským do žil čerstvou krev. Domácí si díky své aktivitě do konce utkání vytvořili nějaké příležitosti a standardní situace. Zejména přímý kop z 89. min. těžce zaváněl gólem, ale bravurní zákrok Tomáše Janoška zabránil v přepisu skóre. I díky němu halenkovičtí z Březové přivezli důležité vítězství.

TJ Sokol Březová x TJ Halenkovice 1:3.

Podklady pro článek připravil Michal Huťka.

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv