Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tři góly + čisté konto = tři body z Louk

17.04.2024 | Roman Janeček

V neděli 14. dubna dopoledne se hrálo soutěžní utkání mezi celky TJ Halenkovice a SK Louky B.

Příjemné, slunečné nedělní ráno si fotbalovým zápasem chtěla zpestřit asi třicítka příznivkyň a příznivců kopané z Halenkovic. Svého výletu do Zlína Louk nemusel nikdo z nich litovat.

I přes poměrně velký počet omluvenek měl hostující tým zaplněnou lavičku. Do Zlína se totiž vypravila i trojice halenkovických dorostenců. Trenér Michal Huťka tak mohl prostřídávat pět hráčů. Louky se dvěma střídajícími na tom byly o poznání hůře. Z důvodu neobvyklého ranního termínu byli k posuzování utkání nominováni tři rozhodčí. Odpadla tak obvyklá starost vedoucích mužstev - sehnat někoho na lajnu...

Trávník hrací plochy byl o trochu vyšší a doslova promočený od ranní rosy. Terén pod ním byl ale překvapivě celkem tvrdý.

Utkání začalo převahou Halenkovic, které se usadily na soupeřově polovině hřiště. Hostům se svou aktivitu podařilo zúročit hned ve třetí minutě. To si na pravé straně převzal míč Dominik Polášek, navedl si jej do velkého vápna, z jehož pravé strany technicky vystřelil. Dráha letu, která se kroutila jako banán, skončila až za háčky ve vzdálenějším vinklu domácí brány 0:1. Hezký fotbalový moment. Halenkovičtí pokračovali ve svém tlaku, který přinášel zajímavé příležitosti. Ty se ale nedařilo proměňovat. Míče končily buď mimo zařízení nebo je pacifikoval brankař domácích. Aktivní byla zejména středová řada našeho týmu, ve které byl hodně vidět Pavel Drábek. Svou práci si ale odváděl každý člen mužstva. Louky hrozily občasnými brejky, které se dařilo likvidovat poněkud neobvykle složené obraně (Lukáš Kocián, Lukáš Martinec, Ondřej Kadlčák, Jiří Sudolský).
Zhruba od 30. min. se začala karta obracet. Halenkovický tým možná z frustrace, že se mu nedaří proměňovat své šance, polevil, čehož domácí využili. Hra se přestěhovala před naši bránu. Brankař Tomáš Janošek s celou obranou řešili několik nebezpečných situací, které „smrděly“ gólem. Všechny nástrahy však zvládli bez obdrženého gólu. Přišel osvobozující hvizd, který poslal fotbalisty do šaten k poločasové přestávce – pro Halenkovice naštěstí.

Druhá půle začala opět mírným tlakem hostí. Trvalo to ale dalších dvacet minut, než se změnilo skóre. V 64. min. se do šance dostal Vít Chudara. Jeho první střela byla vyražena, Víťovu dorážku z těžké pozice se už domácím zastavit nepodařilo. Míč se pomalu dokutálel do jejich branky a halenkovičtí si oddechli 0:2. I nadále zůstávali u kormidla hry. Snaha domácích o srovnání nebo alespoň korekci průběžného výsledku vycházela vniveč. Loukám se navíc v rozmezí deseti minut zranili dva hráči, kteří museli odstoupit ze zápasu. Jejich lavička tak zela prázdnotou. Ani hostům se zranění nevyhýbala. Utkání nedohrál Tomáš Režný a Lukáš Martinec. Michal Huťka proto do hry nasazoval dorostence R. Vašíčka, J. Pacholského a P. Kvapila. Všichni tři předvedli dobrý výkon.
Utkání se minutu po minutě chýlilo ke konci a hosté jej bez vážnějších problémů kontrolovali. V 82. min. zahrával Ondra Kadlčák rohový kop. Míč prolétl malým vápnem a zapadl do brány u zadní tyče. Kdyby to neklaplo, byl ještě na místě k dorážce připraven Dan Kocián. Skóre se změnilo na 0:3 a bylo po zápase. Rozhodčí utkání ukončil přesně v 90. minutě. Nastavovat nebylo proč...

Halenkovice si z Louk zaslouženě odvezly první letošní tři body.

SK Louky B x TJ Halenkovice 0:3.

Foto RJ

 
Aktuální články
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

 
Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

 
Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

 
Lukov - nejvzdálenější destinace jara
 
Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1
 
Zápas starých gard pro "Krůčky"
 
V 16. kole hostíme Spytihněv
 
Tragický a epický poločas ve Zlámanci
 
Stavění májky na hřišti
 
Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
VS.
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | neděle 09.06.2024, 17:00
21. kolo
VS.
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS