Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ve Spytihněvi bylo hotovo po půlhodině hry

20.09.2023 | Roman Janeček

V netradičním, sobotním termínu se hrálo utkání 5. kola III. A třídy mezi domácí Spytihněví a Halenkovicemi.

Počasí bylo příjemně letní, hrací plocha nově zrekonstruovaného areálu výborně připravena. Místa zhusta zaplněná diváky napovídala, že na pořadu dne bude derby mužstev ze sousedních dědin. Bohužel, průběh tohoto utkání derby ani vzdáleně nepřipomínal.

Zápas začal a na světelné tabuli v kolonce "čas" ještě stále svítila nula, když se poprvé změnilo skóre. Únik spytihněvského hráče po naší pravé straně nikdo z bránících hráčů nezastavil. Halenkovice dostaly nejrychlejší gól za několik posledních let (1:0). V 9. min. se k provedení přímého kopu postavil Jirka Sudolský, domácí golman s jeho pokusem neměl problém. Ve 13. min. vyrazil pokus domácích Tomáš Janošek, který se po několikazápasové přestávce způsobené zraněním, vrátil do brány Halenkovic. Ve 14. min. byli halenkovičtí laxní v obraně, odražený míč se dostal k hráči soupeře, který zvýšil na 2:0. V 19. min. měl šanci na snížení gólového deficitu Roman Šubík. Samostatný únik mu zmařil dobře se vrátivší obránce a hlavně brankař Spytihněvi. Ve 20. min. zkusil vystřelit Lukáš Martinec, střela letěla nad. Ve 31. min. byl nevýrazný výkon hostujícího týmu potrestán potřetí. Hezké technické zakončení lobem přeletělo Tomáše Janoška a stav se změnil na 3:0. Halenkovičtí ztratili víru, přesto si ještě vypracovali nějaké ty náznaky. Jako například Dan Kocián ve 36. min., který vystřelil po přímáku - jeho pokus chytil golman. Dominik Polášek ve 41. min. z dálky těsně minul.

Druhý poločas už byl za této konstelace skoro zbytečný. I tak se k první zajímavé akci dostali hosté. V 51. min. se tváří v tvář brankaři ocitl Dominik Polášek, na spolehlivě chytajícího golmana nevyzrál. V 53. min. tentokrát halenkovický brankař zabránil skórování, když pokus domácích vytáhl nad bránu. Většina druhého poločasu už byla pro hosty spíše nutným zlem, protože domácí hru bez problému kontrolovali, halenkovičtí se trápili snad ve všech herních činnostech. Spytihněvští úplný klid získali v 80. min., kdy po faulu ve vzdálenosti pěti metrů za velkým vápnem zahrávali přímý kop. Na skóre 4:0 zvýšili střelou, která zapadla k tyči halenkovické brány. Dál už se nic zapsáníhodného neudálo.

Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou

Ani jsme se nenadáli a jarní část fotbalové sezóny 2023/2024 se přehoupla do druhé poloviny.

Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami

V pátek 10. května 2024 se na žlutavském fotbalovém hřišti v přátelském zápase utkaly týmy "starých" gard Žlutavy a Halenkovic.

Osm gólů, tři červené - divoký zápas v Lukově

Na půdu aktuálně třetího mužstva tabulky vycestoval halenkovický tým v rámci 17. kola soutěže.

Lukov - nejvzdálenější destinace jara

Druhý poločas na jedničku - Halenkovice x Spytihněv 3:1

Zápas starých gard pro "Krůčky"

V 16. kole hostíme Spytihněv