Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vítězný zápas zakončený s obavami

23.05.2024 | Roman Janeček

Halenkovičtí hráči mohli zápasem proti Trnavě potvrdit dobré výsledky z minulých kol. Podařilo se jim to, utkání však v závěru mělo velkou kaňku.

Zápas se hrál za ideálního fotbalového počasí na relativně dobrém terénu. Cestu do areálu na Záhumení si našlo zhruba 150 diváků. Mnozí z nich domácí hráče v důležitých chvílích svým povzbuzováním skvěle podporovali.

Už v 5. min. měli hosté hned dvě vyložené šance a obě zlikvidoval brankař domácích, Tomáš Janošek. Tu první vykopnul nohou, druhou vyškrábl mimo tři tyče konečky prstů. V 6. min. Viktor Holešinský pěkně našel Pavla Drábka, kterému střela nesedla. V 11. min. vhodil do hry dlouhý aut Filip Liška, po dvou nebezpečných hlavičkách zasáhl brankař Trnavy. V 15. min. přešel s míčem přes půlku hřiště Dan Kocián, jeho přihrávka našla kopačku Viktora Holešinského. Viktorovo zakončení z blízka přelétlo břevno brány soupeře. Ve 24. min. si pěknou kombinační akci vypracovali trnavští, zakončit však nedokázali, proti byla dobře fungující domácí obrana. Ve 27. min. to hosté zkusili pro změnu střelou - minuli. Asi nejzajímavější akci první půle ve 29. min. rozjel Radek Vlachynský, který našel Víťu Janoška. Ten se pohotově uvolnil a tvrdou střelou orazítkoval tyč, míč se odrazil do hřiště, dorážející Viktor Holešinský minul. Ve 35. min. Halenkovice svižným pasem rozehrály rohový kop, který si našel dobře postaveného Oldu Svozila. Olda míč trefil z voleje a jen těsně minul bránu. Výčet zajímavých akcí první půle uzavřela Trnava ve 37. min. střelou, která těsně minula domácí bránu. Bezbranková remíza sice diváky nepotěšila, odpovídala ale fotbalu, který v první pětačtyřicetiminutovce obě mužstva předváděla.

Není žádným tajemstvím, že ve druhých poločasech se halenkovickým fotbalistům daří lépe, než v těch prvních. Tentokrát tomu bylo stejně. Ve 46. min. si pěkný míč naleznul Víťu Janoška, před kterým jen se štěstím bránící hráči hostí odvrátili nebezpečí. Ve 48. min. vystřelil Jirka Sudolský, zasáhl golman. V 53. min. se po pohledné kombinaci Pavla Drábka a Viktora Holešinského dostal balon k Oldovi Svozilovi, který se s ním nepáral a z 20 metrů vypálil tak, že míč skončil v síti Trnavy 1:0. O 5 min. později se domácí příznivci mohli radovat znovu. Po dlouhé přihrávce Radka Vlachynského uklidil míč za tyč trnavské brány Lukáš Kocián 2:0. V 61. min. z nějakých 25 metrů vystřelil Viktor Holešinský, brankař střelu vyrazil přesně před dobíhajícího Jirku Sudolského. Střelec Jirkových kvalit už neměl problém zakončit 3:0. V 63. min. proběhla akce jako přes kopírák. Opět střílí Viktor, brankař opět vyráží, k dorážce se tentokrát dostává Dominik Polášek, který ale bohužel neskóruje. V 66. min. byl ve hlavní roli opět Dominik, faulující v trestném území hráče Trnavy. Verdikt rozhodčího je jasný. Nařízenou penaltu Tomáš Janošek vyráží, ale její exekutor dorážkou napravuje svou chybu a snižuje na 3:1. V 70. min. halenkovičtí po faulu na Jirku Sudolského rozehrávali přímý kop. Sám poškozený se z rozehrávky pokusil skórovat, balon nadvakrát chytil golman. Domácí drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou, měli více ze hry a měli více šancí, které navíc dokázali proměňovat. To se potvrdilo v 73. min., kdy parádní přečíslení dva na jednoho v gól přetavili nahrávající Jirka Sudolský a nekompromisně zakončující Dan Kocián 4:1. Další příležitosti halenkovických fotbalistů přišly v 78. a 80. min. tentokrát bez změny skóre. V 83. min. došlo ke srážce trnavského útočníka a domácího brankaře, který se po nárazu několik minut nemohl zvednout ze země. Tomáš Janošek ztěžka, s oporou, ale po svých opustil hrací plochu a ztratil se v útrobách budovy šaten. Do brány nastoupil Martin Vykoukal, kterého čekal těžký úkol. Srážka hráčů byla totiž posouzena jako faul ze strany Halenkovic, zahrával se proto pokutový kop. Hosté jej dokázali proměnit a upravit tak skóre na 4:2.

Zápas skončil, ale v šatně domácích i nadále probíhalo ošetřování zraněného brankaře, u něhož se začaly projevovat známky šokového stavu. Byla proto povolána sanitka, která po základním odborném ošetření halenkovického golmana odvezla do zlínské nemocnice.

Tomáš byl po noci strávené na nemocničním lůžku propuštěn do domácího léčení. Přejeme mu, ať se ze svých (naštěstí lehkých) zranění co nejdříve zotaví.

Foto (2 stránky) Dušan Chlud

 
Aktuální články
Fotbalová exhibice ukončila sezónu 2023/24

Více než dvě stovky diváků, letní počasí, deset gólů a nerozhodný konečný výsledek přineslo poslední utkání právě uplynulé...

 
Sezóna 2023/24 končí

Posledním utkáním sezóny 2023/24 bude domácí zápas s Tečovicemi.

 
Jednoznačná záležitost v Jaroslavicích

Poslední halenkovický výjezd sezóny 2023/24 směřoval na hřiště týmu Jaroslavice B.

 
Jaroslavice - poslední výjezd sezóny už v sobotu!
 
Zápas promarněných šancí – Halenkovice x Březová 1:2
 
Zápas s Březovou nabídne zajímavou konfrontaci s fotbalovým mládím
 
Bojovný výkon v derby na body nestačil
 
Pozvánka na Žlutavu? Zbytečná práce...
 
Druhou půlku jara 2024 začne utkání Halenkovic s Trnavou
 
Pohodové fotbalové odpoledne se starými gardami
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
5:3
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
3:1
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
3:5
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
4:2
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
19. kolo
2:0
FC Žlutava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 02.06.2024, 17:00
20. kolo
1:2
TJ Halenkovice - Sokol Březová
 
TJ Halenkovice | sobota 08.06.2024, 17:00
21. kolo
1:8
SK Jaroslavice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 16.06.2024, 17:00
22. kolo
5:5
TJ Halenkovice - Sokol Tečovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS