Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Závěr sezóny se povedl – Halenkovice x Spytihněv 2:0

20.06.2023 | Roman Janeček

Poslední utkání sezóny 2022/23 přivedlo v dohrávce 12. kola soutěže III. A třídy OFS Zlín do Halenkovic mužstvo Spytihněvi.

Derby bylo přesunuto na sobotu 17. 6. 2023, protože obě mužstva měla po skončení utkání naplánovány posezonní rozlučkové večírky. Ty byly také důvodem dřívějšího začátku utkání (hrálo se od 15:00 hod.).

Tým Halenkovic měl k dispozici pět hráčů na střídání, což bylo v kontextu této sezóny neobvyklé. Možná, že toto, nebo také skutečnost, že už se o nic moc nehrálo, bylo příčinou pohody na naší lavičce. Hráči si tento zápas užívali. Totéž dozajista platilo i o divácích, kterých do areálu fotbalového hřiště na Záhumení přišly dvě stovky.

Utkání začalo z obou stran opatrným oťukáváním. Mírnou převahu si vytvořili domácí. Ve 14. min.  se individuálně mezi dvěma bránícími hráči prosadil Roman Šubík svou akci zakončil skvělou střelou, která skončila v síti Spytihněvi (1:0). Ve 26. min. zahrozili hosté, jejich radosti zabránila spolupráce mezi dobře bránícím Romanem Šubíkem a brankařem Martinem Vykoukalem. Ve 27. min. perfektně zacentroval Lukáš Jablonický, ideálně postavený Jirka Sudolský přestřelil bránu. Ve 29. min. vyvezl balon z obrany Lukáš Kocián, přešel takřka tři čtvrtiny hřiště a akci zakončil střelou. Ta skončila v náručí brankaře hostí. 34. min. přinesla pokus z dálky s úspěšným zákrokem golmana soupeře - autorem byl Filip Liška. Roman Šubík hrál skvěle. To potvrdila i akce z 35. min. zakončená křížnou přízemní střelou, škoda jen, že směřující mimo bránu. Poslední pětiminutovka první půle přinesla obrat v obrazu hry a z toho vyplývající šance spytihněvských. Ve 41. min. instinktivně zlikvidoval střelu z velkého vápna golman Halenkovic. Ve 42. min. skončil míč těsně nad naší branou, po úniku spytihněvských, po straně pokutového území. Dvě šance měli hosté v rozpětí několika sekund ve 45. min. První bravurně vykryl Martin Vykoukal, druhá letěla těsně nad. Poločasový hvizd přišel více vhod domácím.

Povzbuzeni dobrou hrou na konci první půle začali druhý poločas aktivněji spytihněvští. Ve 49. min. hasil v předbrankovém prostoru vážnou situaci Lukáš Kocián. 54. min. přinesla asi nejhezčí gól halenkovických za celou sezónu. Po faulu rozehrával kousek od půlící čáry přímý kop Jirka Sudolský. Nádherný balon hlavou ve výskoku nasměroval do brány Roman Šubík. Brankař Spytihněvi neměl šanci. Hra však pokračovala. V 57. min. k sobě Martin Vykoukal stáhl nebezpečný centr Spytihněvi. V 61. min. poslal balon do vápna Martin Kníchal. Odražený míč, bohužel mimo bránu, napálil Tomáš Režný. V 63. min. další obranářskou parádu předvedl Lukáš Kocián, kterému přesun do obranných řad Halenkovic evidentně svědčí. V 70. min. rozehrávali zhruba z 23 metrů hosté přímák po faulu. Střelu po zemi Martin Vykoukal chytil. V 73. min. přišla asi poslední zápisuhodná akce utkání. Střela po sóle Dominika Poláška přelétla bránu. Zápas se pak dohrával v poklidu, nic se nezměnilo ani na skóre, které svými prvními a také posledními góly této sezóny stanovil Roman Šubík. Halenkovice x Spytihněv 2:0.

Po závěrečném hvizdu sezóny 2022/23 se domácí hráči potleskem rozloučili nejen se svými věrnými příznivci, ale také se sezónou, která se moc nepovedla. Těžko tedy říct, že úsloví „Konec dobrý, všechno dobré“ v tomto případě platí.

Po děkovačce se tým se všemi přítomnými hráči, kteří se zúčastnili alespoň jednoho mistrovského utkání v sezóně, shromáždil ve středovém kruhu, kde proběhlo společné fotografování a krátká organizační porada, jejíž součástí bylo i poděkování hráčům. No a potom začaly fotbalové prázdniny 2023...

Na přípravě podkladů pro článek se podílel Petr Karbowiak.
Foto RJ, Martin Krkoška

 
Aktuální články
Ve Spytihněvi bylo hotovo po půlhodině hry

V netradičním, sobotním termínu se hrálo utkání 5. kola III. A třídy mezi domácí Spytihněví a Halenkovicemi.

 
Perný víkend halenkovické přípravky

Děvčata a kluci, kteří tvoří tým starší přípravky TJ Halenkovice, mají za sebou perný, ale velice úspěšný víkend.

 
Fotbalový pátek ozdobil zápas starých gard

Každý pátek bývá na halenkovickém hřišti pořádně rušno. Tréninky A týmu, fotbálky staré gardy, spousta dětí, hrajících si u...

 
Jubilejní nohejbalový turnaj trojic
 
Množství fotbalu větší než malé
 
Čtyři mládežnické soutěže mají halenkovickou účast
 
Doubravy jsme potrápili, ale ne dost
 
Přátelské derby starých gard
 
Do Halenkovic přijede lídr tabulky
 
Ach, ty začátky – Pohořelice x Halenkovice 1:1
 
Utkání
TJ Halenkovice | sobota 19.08.2023, 10:15
1. kolo
5:0
Fatra Napajedla - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 27.08.2023, 16:30
2. kolo
2:1
TJ Halenkovice - SK Louky
 
TJ Halenkovice | neděle 03.09.2023, 16:00
3. kolo
1:1
TJ Pohořelice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 10.09.2023, 16:00
4. kolo
1:3
TJ Halenkovice - FC Doubravy
 
TJ Halenkovice | sobota 16.09.2023, 15:30
5. kolo
4:0
Spytihněv - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 24.09.2023, 15:30
6. kolo
VS.
TJ Halenkovice - SK Lukov
 
TJ Halenkovice | neděle 01.10.2023, 15:00
7. kolo
VS.
TJ Sokol Trnava - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 08.10.2023, 15:00
8. kolo
VS.
TJ Halenkovice - FC Žlutava
 
TJ Halenkovice | neděle 15.10.2023, 15:00
9. kolo
VS.
Sokol Březová - TJ Halenkovice
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS