Závěr sezóny se povedl – Halenkovice x Spytihněv 2:0

20.06.2023 | Roman Janeček

Poslední utkání sezóny 2022/23 přivedlo v dohrávce 12. kola soutěže III. A třídy OFS Zlín do Halenkovic mužstvo Spytihněvi.

Derby bylo přesunuto na sobotu 17. 6. 2023, protože obě mužstva měla po skončení utkání naplánovány posezonní rozlučkové večírky. Ty byly také důvodem dřívějšího začátku utkání (hrálo se od 15:00 hod.).

Tým Halenkovic měl k dispozici pět hráčů na střídání, což bylo v kontextu této sezóny neobvyklé. Možná, že toto, nebo také skutečnost, že už se o nic moc nehrálo, bylo příčinou pohody na naší lavičce. Hráči si tento zápas užívali. Totéž dozajista platilo i o divácích, kterých do areálu fotbalového hřiště na Záhumení přišly dvě stovky.

Utkání začalo z obou stran opatrným oťukáváním. Mírnou převahu si vytvořili domácí. Ve 14. min.  se individuálně mezi dvěma bránícími hráči prosadil Roman Šubík svou akci zakončil skvělou střelou, která skončila v síti Spytihněvi (1:0). Ve 26. min. zahrozili hosté, jejich radosti zabránila spolupráce mezi dobře bránícím Romanem Šubíkem a brankařem Martinem Vykoukalem. Ve 27. min. perfektně zacentroval Lukáš Jablonický, ideálně postavený Jirka Sudolský přestřelil bránu. Ve 29. min. vyvezl balon z obrany Lukáš Kocián, přešel takřka tři čtvrtiny hřiště a akci zakončil střelou. Ta skončila v náručí brankaře hostí. 34. min. přinesla pokus z dálky s úspěšným zákrokem golmana soupeře - autorem byl Filip Liška. Roman Šubík hrál skvěle. To potvrdila i akce z 35. min. zakončená křížnou přízemní střelou, škoda jen, že směřující mimo bránu. Poslední pětiminutovka první půle přinesla obrat v obrazu hry a z toho vyplývající šance spytihněvských. Ve 41. min. instinktivně zlikvidoval střelu z velkého vápna golman Halenkovic. Ve 42. min. skončil míč těsně nad naší branou, po úniku spytihněvských, po straně pokutového území. Dvě šance měli hosté v rozpětí několika sekund ve 45. min. První bravurně vykryl Martin Vykoukal, druhá letěla těsně nad. Poločasový hvizd přišel více vhod domácím.

Povzbuzeni dobrou hrou na konci první půle začali druhý poločas aktivněji spytihněvští. Ve 49. min. hasil v předbrankovém prostoru vážnou situaci Lukáš Kocián. 54. min. přinesla asi nejhezčí gól halenkovických za celou sezónu. Po faulu rozehrával kousek od půlící čáry přímý kop Jirka Sudolský. Nádherný balon hlavou ve výskoku nasměroval do brány Roman Šubík. Brankař Spytihněvi neměl šanci. Hra však pokračovala. V 57. min. k sobě Martin Vykoukal stáhl nebezpečný centr Spytihněvi. V 61. min. poslal balon do vápna Martin Kníchal. Odražený míč, bohužel mimo bránu, napálil Tomáš Režný. V 63. min. další obranářskou parádu předvedl Lukáš Kocián, kterému přesun do obranných řad Halenkovic evidentně svědčí. V 70. min. rozehrávali zhruba z 23 metrů hosté přímák po faulu. Střelu po zemi Martin Vykoukal chytil. V 73. min. přišla asi poslední zápisuhodná akce utkání. Střela po sóle Dominika Poláška přelétla bránu. Zápas se pak dohrával v poklidu, nic se nezměnilo ani na skóre, které svými prvními a také posledními góly této sezóny stanovil Roman Šubík. Halenkovice x Spytihněv 2:0.

Po závěrečném hvizdu sezóny 2022/23 se domácí hráči potleskem rozloučili nejen se svými věrnými příznivci, ale také se sezónou, která se moc nepovedla. Těžko tedy říct, že úsloví „Konec dobrý, všechno dobré“ v tomto případě platí.

Po děkovačce se tým se všemi přítomnými hráči, kteří se zúčastnili alespoň jednoho mistrovského utkání v sezóně, shromáždil ve středovém kruhu, kde proběhlo společné fotografování a krátká organizační porada, jejíž součástí bylo i poděkování hráčům. No a potom začaly fotbalové prázdniny 2023...

Na přípravě podkladů pro článek se podílel Petr Karbowiak.
Foto RJ, Martin Krkoška

V 16. kole hostíme Spytihněv

Zápas s mužstvem sousední vesnice bývá fotbalovým svátkem, který si chtějí užít všichni.

Tragický a epický poločas ve Zlámanci

Jako noc a den působily poločasy při zápasu halenkovického týmu s Doubravami.

Stavění májky na hřišti

V sobotu 27. dubna 2024 proběhl v areálu fotbalového hřiště na Záhumení již 2. ročník stavění májky.

Zápas přípravky Tlumačov - Halenkovice

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00