Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zimní soustředění 2024 aneb banán nedrobí...

10.03.2024 | Roman Janeček

Ve dnech 29. 2. až 3. 3. 2024 absolvovaly v Brumově – Bylnici týmy halenkovického dorostu a áčka zimní soustředění.

Potěšitelný byl zájem o tuto akci. Dorostenecká skupina včetně dvou trenérů a brankařského asistenta čítala dvacet účastníků, muži se zúčastnili v počtu dvanácti hráčů, plus trenér a asistent.

Každá skupina měla připraven vlastní časový plán, který se protínal jen v době odběru stravy a během večerních regeneračních aktivit v bazénu.
Výprava byla ubytována v příjemném prostředí hotelu Aréna, který je součástí budovy brumovského zimního stadionu. Halenkovičtí hráči tento hotel sdíleli s jedním dalším klubem z olomoucka a jedním ze Slovenska. V hotelové restauraci s výhledem na ledovou plochu měli hráči a jejich doprovod zajištěno stravování. Pobyt dorostenců byl významně zadotován ze strany TJ Halenkovice, zatímco hráči áčka si svůj pobyt hradili z velké části z vlastních zdrojů.

Program začal již po příjezdu, ve čtvrtek, kondičním tréninkem. Dorostenci měli k dispozici krytou halu. Na plno se vše rozjelo až v pátek. V dopoledních hodinách se běhalo. Pro muže připravil trenér Michal Huťka náročnou trať s převýšením více než 60 metrů o délce zhruba 450 metrů. Hráči v těchto podmínkách naběhali něco kolem sedmi kilometrů. Dlužno podotknout, že takřka všichni tuto náročnou zkoušku zvládli, pravda, každý svým tempem. Někteří běžci se po této dávce zchladili v peřejích říčky Brumovka. Dorostenci v tento čas běhali po nedaleké cyklostezce a využívali malé hřiště s umělým povrchem.
Po obědě se celá výprava vydala na hřiště s umělou travou ve Štítné nad Vláří, kde se obě skupiny věnovaly přípravě s míčem. Trenéři dorostu, Ondra Šubík a Ondra Gabrhelík, se starali o hráče z pole, brankaře dorostu si vzal na starost Josef Gabrhelík. Trenér Michal Huťka připravil pro své svěřence cvičení, zahrnující nácvik kombinace, náběhů a střelby. Zimní absence střeleckých návyků byla znát. Mnoho míčů skončilo v nedalekém pooraném poli, které bylo díky dešti pěkně rozbahněné. Pro střelecká cvičení si áčko do brány zapůjčilo Vítka a Jožku Gabrhelíky, brankaři áčka se totiž ze soustředění omluvili.
V podvečerních hodinách se obě skupiny věnovaly krátkým protahovacím cvičením. Po večeři pak následoval čas, během kterého hráči relaxovali. V tu dobu došlo k předávání herních, ale i životních zkušeností. Proběhly přednášky o pěstování růží v neobvyklých místech, dověděli jsme se také například, že BANÁN NEDROBÍ...
Následovala hodina, na kterou měla výprava rezervován krytý bazén. Ten si účastníci zájezdu dokonale užili. Ve vlnách se rozjela bitva, která připomínala směsici vodního póla, házené a zápasů v řecko-římském stylu. Těchto vodních hrátek se rovným dílem účastnili hráči dorostu i áčka. Kdo by se do rozbouřené vody bál, mohl využít saunu. Pátek skončil.

Sobotní program byl věrnou kopií programu pátečního, jen s tím, že náročnost se mírně snížila. Áčko svůj osmikilometrový výběh provedlo na trati s převýšením, které nečítalo více než pět metrů. I tentokrát tempo udával Michal Huťka, kterému zdatně sekundovali Tomáš Režný a Milan Stuchlík. Další běžci si drželi vlastní tempo, ale předepsanou porci kilometrů spolykali beze zbytku a bez řečí. Po obědě následovala deštivá umělka a večer opět protahovací cvičení, které z důvodu nepřízně počasí proběhlo v jedné spojené skupině na chodbě hotelu. Znovu nechyběl divoký bazén a ve finále večera společné sledování fotbalu v konferenční místnosti.

Soustředění se chýlilo ke konci. Zbýval už jen nedělní dopolední výběh do příjemného prostředí, které nabízí Burumov a jeho okolí. Následovalo balení, rozlučkový oběd a cesta směr Halenkovice.

Během soustředění se skupina zúžila jen o dva hráče áčka, kteří museli odjet z rodinných a pracovních důvodů. Ze zdravotních důvodů opustil výpravu jeden dorostenec, tomu se obnovilo nedoléčené zranění. K žádným vážným událostem nedošlo.

Zimní soustředění TJ Halenkovice bylo úspěšné. Na tomto místě je třeba poděkovat všem jeho účastníkům. Trenérům za perfektní přípravu a organizaci, která jela přesně podle předem vypracovaných harmonogramů, ale hlavně hráčům, kteří tuto příležitost poctivě využili k vlastní fyzické přípravě a také k posílení týmového ducha.

Fotogalerie - 51 fotografií na dvou stránkách: RJ, D. Polášek, J. Gabrhelík

 
Aktuální články
Derby s Pohořelicemi přineslo překvapivý výsledek

Pouťové utkání, které se v posledních letech hrává mezi týmy Halenkovic a Pohořelic, přilákalo do fotbalového areálu na Záhumení...

 
Pouťový zápas přípravky

Oficiální soutěž přípravek nesestavuje svou tabulku, to ale vůbec neznamená, že její zápasy nemají náboj.

 
Změna termínu dorosteneckého zápasu

Utkání dorostu se spojeným mužstvem Vlachovice/Slavičín B bylo přeloženo na nový termín.

 
Pouťový zápas s Pohořelicemi
 
Tři góly + čisté konto = tři body z Louk
 
Zápas v Loukách bude důležitý
 
Dva rozdílné poločasy v prvním utkání jara
 
Jarní část sezóny 2023/24 otevře derby
 
Fotbalové jaro 2024 začíná
 
Kvalitní soupeři prověřili naše starší žáky
 
Utkání
TJ Halenkovice | neděle 22.10.2023, 14:30
10. kolo
9:0
TJ Halenkovice - SK Jaroslavice
 
TJ Halenkovice | neděle 29.10.2023, 14:00
11. kolo
5:3
Sokol Tečovice - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 07.04.2024, 15:30
12. kolo
0:2
TJ Halenkovice - Fatra Napajedla
 
TJ Halenkovice | neděle 14.04.2024, 10:00
13. kolo
0:3
SK Louky - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | sobota 20.04.2024, 16:00
14. kolo
5:1
TJ Halenkovice - TJ Pohořelice
 
TJ Halenkovice | neděle 28.04.2024, 16:00
15. kolo
VS.
FC Doubravy - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 05.05.2024, 16:30
16. kolo
VS.
TJ Halenkovice - Spytihněv
 
TJ Halenkovice | neděle 12.05.2024, 16:30
17. kolo
VS.
SK Lukov - TJ Halenkovice
 
TJ Halenkovice | neděle 19.05.2024, 17:00
18. kolo
VS.
TJ Halenkovice - TJ Sokol Trnava
 
 
© eSports s.r.o. & TJ Halenkovice - kontakt: radek.kedrus@kvasar.cz RSS