Atraktivní derby dopadlo typizovaným výsledkem

08.10.2024 | Roman Janeček

Rozjezd sezóny zvládl každý ze soupeřících týmů odlišně. Hosté, bez jediné porážky, průběžně vedou. Žlutava se, tak trochu překvapivě, s jedním bodem, krčí kousek ode dna tabulky.

Sázet na jeden nebo druhý tým by ale bylo velmi ošemetné. V posledních létech se častěji radovali právě žlutavští. Derby zápasy prostě mají svá specifika. To se ostatně v zápase projevilo. Často nebylo poznat, že hrají mužstva z protějších pólů průběžného pořadí.
Vážnost utkání potvrdila také nominace sudích. Do zápasu nastoupili tři, přítomen byl navíc i delegát OFS. Zápas se odehrával za příjemného podzimního počasí a ujít si jej nenechalo hodně přes dvě stovky diváků.
Z pohledu Halenkovic byl potěšitelný nejen zájem jejich fanoušků, ale i počet hráčů, kteří na Žlutavu přijeli vybojovat cenné body.

Hosté nezachytili úvod utkání. Už v první minutě, po faulu několik metrů za hranicí velkého vápna, zahrávali domácí přímý volný kop. Bohužel se jim to povedlo náramně. Tvrdá střela přelétla zeď a zamířila si to pod břevno. Brankař Halenkovic, Tomáš Janošek, si na míč sice sáhnul, ale nestačilo to na víc, než k nasměrování do vinklu brány 1:0. Ve 2. min. se pokusil odpovědět Tomáš Režný, jeho střela ale směřovala vedle brány. V 5. min. přišli při rozehrávce halenkovičtí o balon. Žlutavští následnou střelou minuli bránu. V 8. min. zahrávali domácí další přímák, po jehož rozehrávce přišla nebezpečná hlavička, která naštěstí minula naši branku. Pestrou první desetiminutovku uzavřel Viktor Holešinský, který svou šanci zakončil střelou těsně vedle. V 17. minutě se mohli radovat příznivci zelenobílých. Do Ondrou Kadlčákem perfektně rozehraného rohového kopu, skvěle naskočil Michal Huťka, jehož hlavička málem protrhla síť, bylo srovnáno 1:1. Ve 25. min. zazmatkovala halenkovická obrana. Výsledkem byl faul v trestném území a jasná penalta, kterou domácí s přehledem proměnili 2:1. V 36. min. mohli domácí zvýšit, naštěstí se jim to nepovedlo. Jejich vyloženou šanci zlikvidoval Tomáš Janošek.

Stejný poločasový výsledek jsme už v této sezóně zažili a dokázali jej otočit. Šance na body rozhodně žije. V tomto duchu se nesla řeč, kterou v kabině přednesl hrající trenér, Michal Huťka. Nemýlil se.

Hned ve 47. min. se po pohledné kombinaci ke střele z úhlu dostal Tomáš Režný. Pokus minul bránu. Ve 48. min. se na světelné tabuli objevilo skóre 19:1. Ve 48. min. přišla další nebezpečná standardní situace Žlutavy. Hlavička pro rozehrávce přímého kopu těsně minula naše zařízení. Ve 49. min. žlutavští poprvé vsítili ze hry, jenže po ofsajdovém postavení, takže gól nebyl uznán. V 50. min. byla vypnuta zlobivá světelná tabule. V 51. min. Jiří Sudolský skvěle zpracoval dlouhou přihrávku a jeho zakončení rozjásalo všechny halenkovické 2:2. Hosté převzali iniciativu. V 61. min. nevyužili přímý kop. V 64. min. halenkovičtí promarnili několik příležitostí během závaru před žlutavskou bránou. V 65. min. hosté rozehrávali přímý kop po faulu na hranici malého vápna - Jiří Sudolský se ani nadvakrát neprosadil. V 70. min. byl obrat dokonán. Tehdy se totiž míč dostal k rozběhlému Viktoru Holešinskému, který to prubl z hóóódně velké dálky. A prubl to fantasticky. Jeho výstavní střela znamenala změnu skóre na 2:3. V 77. min. domácí prověřili pozornost našeho brankaře, který se překvapit nenechal, co na tom, že šanci zlikvidoval nadvakrát. Tomáš Janošek se vyznamenal také v 89. min. Po rozehrávce vyrazil excelentní žlutavskou bombu. Na konci utkání přece jen vytryskly "derbyemoce", ale nic, co by neodpovídalo důležitosti utkání. Jen se trochu zažlutilo. Poslední minuta a prodloužení bylo ve znamení tlaku Halenkovic. Nejprve Ondra Kadlčák přímým kopem s tečí přestřelil bránu. Následovaly dva rohové kopy, ani z nich se gól neurodil. Gólem neskončila ani poslední kombinační akce utkání, kdy Jirka Sudolský nahrával na Michala Huťku, jehož střela minula branku. Po závěrečném hvizdu halenkovičtí mohli slavit další vítězství v těžkém utkání. FC Žlutava x TJ Halenkovice - typizované skóre 2:3.

Foto RJ

TJ Halenkovice | neděle 25.08.2024, 16:30