Cenné tři body z horké pohořelické půdy

02.09.2024 | Roman Janeček

Na vyprahlém a tvrdém pohořelickém hřišti měli naši fotbalisti po většinu času převahu. Domácí je ale v poslední dvacetiminutovce hodně potrápili.

Doslova pekelné podmínky čekaly fotbalisty obou týmů na vysušeném trávníku pohořelického fotbalového hřiště. Zájem o utkání ze strany diváků na první pohled nebyl velký – z tribuny zápas sledovalo jen několik desítek příznivců, kteří se rozhodli čelit výhni poslední srpnové neděle. Pod pergolou u bufetu a ve stínu stromů kolem hřiště ale bylo nabito. Návštěva podle zápisu čítala 150 diváků, kteří byli svědky zajímavého zápasu s napínavým koncem.

Ve 3. min. se po dobře rozehraném rohovém kopu dostal k zakončení Dominik Polášek, na domácího brankaře si nepřišel. Ve 4. min. to z dálky zkusil Dan Kocián, netrefil však bránu. V 9. min. Dan pro změnu nahrával. Jeho sklepnutí našlo Tomáše Bořutu, který vystřelil mimo bránu. V 11. min. halenkovičtí předvedli kombinační akci jako z učebnice fotbalu. Všechno to začalo u skvělé rozehrávky Oldy Svozila, následovala krátká výměna mezi Víťou Janoškem a Danem Kociánem. Gólovou tečku za touto parádou udělal nikým nerušený Jiří Sudolský 0:1. Halenkovice diktovaly tempo hry a byly i nebezpečnější. V 17. min. vystřelil z dálky Ondra Kadlčák, míč svůj cíl nenašel. K první nebezpečnější akci se domácí dostali až po dvaceti minutách hry. Přízemní střela ale nebyla pro Tomáše Janoška v naší bráně problémem. Ve 25. min. předvedl své zkušenosti a důraz Jiří Sudolský. Po nejistém zákroku domácího brankaře, kterému vypadl míč z náručí, Jirka nezaváhal a zvýšil na 0:2. Ve 29. min., po faulu na svou osobu, zahrával přímák Ondra Kadlčák, branka opět stála jinde, než kam zamířil balon. Ve 30. min. se k podobnému přímému kopu a podobnému zakončení dostali i domácí. Ve 36. min. Víťa Chudara přihrával Jirkovi Sudolskému, střela však postrádala kvalitu. Ve 41. min. se k samostatnému úniku vydal Vít Chudara, akce však skončila srážkou s golmanem Pohořelic. Před poločasovou přestávkou vyzkoušel střelecké štěstí ještě Michal Huťka. Balon prolétl nad břevnem domácí brány.

Druhý poločas začali opět aktivněji halenkovičtí. A nebyl to jen planý tlak. Ve 46. min. Tomáš Režný vypálil ránu jako z kanónu – domácí brankař míč jenom vyrazil. Na tuto příležitost čekal skvěle postavený Dominik Polášek a zvýšil na průběžných 0:3. Hosté nepolevovali. V 51. min. byl v pokutovém území faulován slibně pronikající Dan Kocián. Penalta byla neoddiskutovatelná. K její exekuci se postavil sám faulovaný hráč. Jeho střelu golman vystihl a vyrazil. Oproti minulému zápasu se balon do sítě dorazit nepodařilo nikomu z halenkovických hráčů. Byla to velká škoda. V 53. min. Michal Huťka krásně uvolnil Jirku Sudolského, následovala tvrdá střela, kterou pohořelický golman vyrazil. V 58. min. nad hřištěm opět zavládlo vzrušení. Ve velkém vápně byl atakován Michal Huťka, píšťalka pana rozhodčího zůstala němá. Akce pokračovala, ale vyšuměla v jedno velké nic. V 61. min. byl těsně před hranicí pokutového území faulován Tomáš Režný. Přímý kop rozehrál Ondra Kadlčák. Slabá střela sice prošla skrze zeď, ale golman domácích měl dost času zasáhnout. Střelecké štěstí se rázem přiklonilo na stranu Pohořelic. V 64. min. se po rozehrávce míč odrazil k volnému domácímu hráči. Jeho pokus Tomáš Janošek vyrazil, na dorážku však nedosáhl ani on, ani Tomáš Bořuta, kterému se míč nepodařilo z brankové čáry vykopnout 1:3. Tento gól domácí polil živou vodou. V 71. min. pohořeličtí kvalitně zakombinovali před naší brankou a snížili na 2:3. Opratě utkání halenkovickým hráčům vypadly z rukou a domácí cítili, že body by nemusely být daleko. Halenkovice měly ještě nějaké příležitosti, jako například přímý kop po faulu na Dana Kociána, který Michal Huťka zahrál nad. Poslední velkou šanci měli naši hráči v 82. min., kdy střelu Dana Kociána s obtížemi na roh vytlačil domácí golman. Následovala desetiminutovka, ve které tlačili domácí. A to fest. V 85. min. jejich střela končí mimo naši bránu. V 86. min. vyloženou šanci na poslední chvíli a nadvakrát řeší Radek Vlachynský. V 87. min. přichází nákop, závar a nebezpečná střela, která naštěstí přelétla naši branku. Domácí v nastaveném čase dostali ještě příležitost k rozehrávce přímého kopu. Ani ten ale nezužitkovali. Závěrečný hvizd s oddechnutím přivítali halenkovičtí. Po skvělých úvodních sedmdesáti minutách, ale utrápeném zbytku utkání, si odváží cenné tři body z prvního derby sezóny.

Foto RJ

TJ Halenkovice | neděle 25.08.2024, 16:30