Horečka sobotního večera – Mladcová x Halenkovice 1:2

25.09.2024 | Roman Janeček

Netradičně, v sobotu, se hrálo utkání mezi týmy Mladcové a Halenkovic. Na poslední letní utkání roku 2024 se na kopec nad Zlínem vypravilo halenkovické mužstvo, kterému chybělo několik důležitých hráčů.

A nebyly to jen omluvenky z pracovních nebo zdravotních důvodů. Někteří z našich hráčů se účastnili dobrovolnické mise na povodněmi postiženém Jesenicku - RESPEKT. Premiéru v týmu halenkovického áčka si v tomto zápase odbyl dorostenec Jaromír Trvaj. Hned v úvodu lze konstatovat, že ji zvládl výborně.
Počasí bylo slunečné, přívětivé, jen diváků se dostavilo méně, než jsme zvyklí. A to i těch v zeleném. Jedním z důvodů mohlo být konání úspěšné akce Gulášfest na halenkovickém hřišti. Ani tato menší výprava ale nešla přehlédnout a hlavně přeslechnout. Z teplých krajin se nám totiž vrátil buben!

Domácí do zápasu vstoupili aktivněji. Už ve 2. min. musela halenkovická obrana řešit a vyřešila dvě prekérní situace. Po křídelním úniku domácího hráče a jeho tečovaném zakončení, se rozvlnila naštěstí jenom boční síť naší brány. Z rohového kopu zakončila Mladcová opět jen do boční sítě. V 6. min. hosté špatně rozehráli ve středovém kruhu, z čehož vznikl nebezpečný brejk, který domácí hráč ozdobil hokejovou blafákovou kličkou. Tomáš Janošek v naší bráně neměl šanci 1:0. Halenkovičtí se tempu hry přizpůsobili až po dvaceti minutách. Ve 25. min. Jaromír Trvaj krásně uvolnil Viktora Holešinského, jehož střela se odrazila od tyče domácí brány. Ve 29. min. zahrozili mladcovští. Z jejich střely a následného rohového kopu ale gól nepadl. Ve 31. min. se před halenkovickou bránou odehrála trma-vrma, kterou zakončila až střela nad. Ve 32. min. se po dlouhém centru do vyložené šance dostal Jaromír Trvaj. Jeho pokus skončil mimo tři tyče. Škoda, mohla to být premiéra jako z pohádky. Ve 35. min. zavařili naši hráči pro změnu obranu domácích. Vytěžili jen roh a po něm střelu Michala Huťky, která přelétla bránu. Ve 42. min. vypálil po zemi Filip Liška, ani tento pokus gólem neskončil. Míč minul bránu. Navýšit skóre gólem do šatny mohli domácí, proti byl Tomáš Janošek, který jejich vyloženou šanci bravurně zlikvidoval – naštěstí.

Přestávka přinesla oddych oběma týmům a taky divákům, toto utkání nebylo totiž z nejpohlednějších. V halenkovické kabině byl opět klid, takovouto situaci už naši hráči v této sezóně zažili v Tečovicích.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. Vypadalo to, jakoby měli více sil. V 58. min. předvedl svou vycizelovanou kopací techniku Dominik Polášek. Jeho na centimetr přesný lob našel na velkém vápně ideálně postaveného Michala Huťku, který bez větších okolků vystřelil tak, že golman Mladcové neměl šanci. Bylo srovnáno 1:1. V 60. a v 65. min. kopali domácí přímé kopy – netrefili bránu. V 65. min. svou rychlost zúročil Vít Chudara. Svůj únik zakončil střelou mimo bránu. Hned o minutu později se situace, včetně hlavního protagonisty, zopakovala. Tentokrát míč skončil v síti domácích a zelenobílí se mohli radovat. Bohužel jen několik vteřin. Rozhodčí gól neuznal. Nejdříve se nevědělo proč, snad ofsajd? To ale nedávalo smysl. Údajným důvodem byl faul Jirky Sudolského, který gólové akci předcházel. Škoda. V 68. min. o sobě dali vědět domácí. Brejk jim skvěle zlikvidoval Tomáš Janošek. V 70. min. to z dálky zkusil Jirka Sudolský. Nastřelil tyč. Kapitán hostí, Jiří Sudolský (v tomto zápase pečlivě bráněný), se do vyložené šance dostal i v 74. min. Svůj nájezd neproměnil, nemusel ale litovat. Akce totiž pokračovala dál, až se balon dostal k volnému Viktorovi Holešinskému. Ten si nic nedělal z toho, že vůči brance stojí v pořádném úhlu. Zamířil, prostřelil golmana domácích a otočil tak průběh zápasu na 1:2. V 80. min. mohl vedení Halenkovic zvýraznit opět Viktor Holešinský. Jeho únik vypadal nadějně až na to, že mu v poslední milisekundě před zakončením od kopačky uskočil balon. V 81. min. rozehrávala Mladcová přímý kop. Nebezpečnou střelu brankař Tomáš Janošek nezkrotil napoprvé a napodruhé mu před nosem míč do rohu odkopl Jirka Sudolský. Poslední minuty byly dramatické, což ovšem není pro poslední zápasy našeho mužstva nic neobvyklého. Bez nervů by to asi halenkovické fotbalisty ani nebavilo. Výborně zahrála obrana, ve které už ale pro zranění nefiguroval Tomáš Bořuta. Skvěle ho zastoupil Filip Liška. S bráněním ale účinně pomáhal celý tým. Ono totiž nejlepší obrana je útok. To si hosté připomněli v 86. min., když svou akci střelou do golmana zakončil Jirka Sudolský a Michal Huťka následně vypálil nad. Na dobře chytajícím brankaři Mladcové si v 87. min. tentokrát vylámal zuby Viktor Holešinský. Utkání se chýlilo ke konci. V nastaveném čase domácí dostali ještě dvě příležitosti ke skórování. Ani jeden z přímáků, nařízených pro faul a kopaných z hranice velkého vápna, bránu Halenkovic neohrozil. Hosté si tak mohli vydechnout a odfajfkovat si další vítězné venkovní utkání.
FK Mladcová B x TJ Halenkovice 1:2.

Foto RJ

TJ Halenkovice | neděle 25.08.2024, 16:30