Tři góly, tři body - Halenkovice x Březová 3:0

02.10.2024 | Roman Janeček

Po více než měsíci si mohli halenkovičtí fanoušci zajít v neděli na domácí fotbal. V areálu Na Záhumení je přivítalo slunečné podzimní počasí.

Březová do Halenkovic přicestovala se dvěma hráči ke střídání. Nebyla schopna zajistit ani pomezního rozhodčího. Organizátoři utkání tak měli o starost více. Praporků pomezních rozhodčích se nakonec chopili Martin Pacholský a Štěpán Abrahám. Ani domácí nebyli bez absencí (omluvených), i tak na soupeře čekala kvalitní soupiska.

Ještě před úvodním hvizdem utkání si oba týmy a všech 120 přítomných diváků, minutou ticha a následným potleskem připomněla pana Josefa Maňáska, dlouholetého halenkovického fotbalistu a velkého fandu našeho fotbalu, který nás navždy opustil ve středu 18. září 2024, ve věku 83 let. Čest jeho památce.

Začalo se hrát a byli to domácí, kteří se chopili opratí zápasu. Už ve druhé minutě se efektními nůžkami snažil prosadit Lukáš Martinec. Jeho pokus směřoval doprostřed brány, kde na něj čekal golman hostí. V 5. min., po pěkné kombinaci ve velkém vápně a finální nahrávce od Michala Huťky, povedenou střelou zaskóroval Filip Liška 1:0. V 10. min. vyvezl míč do nebezpečného prostoru Vít Chudara, přihrál Filipu Liškovi, jehož střelu brankař Březové chytil. Následovala desetiminutovka, ve které domácí presovali, ale bez zakončení. Pokus o koncovku přinesla 23. min. - to Michal Huťka na velkém vápně zpracoval balon a vypálil. Střela byla ztečována na roh. Ve 26. min. zahrávali domácí roh. Hlavičkoval Michal Huťka, golman Březové byl na místě. Další hlavička našeho kapitána (Michal si navlékl kapitánskou pásku místo dovolenkujícího Jirky Sudolského) a další úspěšný zákrok rozchytaného golmana soupeře. Březová se za první poločas do náznaku šance dostala jen čtyřikrát. Situaci vždy vyřešila domácí obrana. První střelu, která ale mířila mimo halenkovickou bránu, hosté vyslali až ve 36. min. Ve 40. min. zaútočil Lukáš Kocián, který svou spanilou jízdu přes půl hřiště zakončil jen střelou do míst, kde stál golman Březové. I přes jednoznačný průběh poločasu se do šaten mohlo jít za vyrovnaného stavu. Brejkovou situaci březovských včasným vyběhnutím a odvážným zákrokem vyřešil Tomáš Janošek. Útočící hráč jej ale „dohrál“. Jen on sám ví, zda se šlo hlavě ležícího golmana vyhnout. Každopádně domácí hráči i příznivci v tom měli jasno. Zvýšenou hladinu emocí po tomto zákroku snížil až poločasový hvizd rozhodčího.

Druhý poločas se rozběhl v trochu mírnějším tempu, ale pán hřiště byl i nadále jasný. Vzrušení přinesly až dvě technické střely (v 56. a 58. min.), které identicky, nad branku soupeře, vyslal Dominik Polášek. V 60. min. si míč převzal Michal Huťka, který zatáhl po křídle, zbavil se dotírajících obránců a předložil gólový bonbónek Vítu Chudarovi. Ten neodmítl a k radosti všech halenkovických si jej náležitě vychutnal 2:0. V 65. min. se v předbrankovém prostoru skvěle zorientoval Martin Vykoukal, gól mu však nebyl přán. Dalším ze svátečních střelců, kteří přišli se svou troškou do mlýna, byl Radek Vlachyský. Jeho překvapivá dalekonosná střela udělala výborně chytajícímu brankaři Březové problémy, takže se z ní vyklubal rohový kop. V 78. min. si svůj třetí kanadský bod za nahrávku připsal Michal Huťka. Několikrát si vyměnil balon s Dominikem Poláškem, až mu předložil příležitost k zakončení. Dominik vhozenou rukavici zvedl a předvedl parádní obstřel golmana hostí, který sice plachtil, ale k balonu nedoplachtil 3:0. O výsledku bylo rozhodnuto. Utkání ale nekončilo. V 84. min. se bránícím hráčem držený Filip Liška prodral až k zakončení, které jen o několik centimetrů minulo vinkl brány soupeře. V 85. min. mimo branku vystřelil i Kuba Polášek. Poslední minuty rozhodnutého zápasu přinesly opět více emocí, než by hře slušelo. Tvrdé zákroky na obou stranách a následné diskuse už ale nemohly na výsledku utkání nic změnit. Poslední akcí, která by stála za zmínku, byl přímý kop, nařízený za faul na Michala Huťku. Jeho provedení si na starost vzal Filip Liška, ale brána stála trochu vedle.

Zajímavé utkání domácí zvládnuli s přehledem. Kromě tří bodů si halenkovická obrana mohla připsat první nulu v sezóně. TJ Halenkovice x TJ Sokol Březová 3:0.

Fotografie (2 stránky): Dušan Chlud

TJ Halenkovice | neděle 25.08.2024, 16:30