Letní turnaj přípravek 2019 – pěkně vypečená sobota

03.09.2019 | Roman Janeček

Největší sportovní akce pro děti, pořádaná v naší obci, opět přivedla do fotbalového areálu na Záhumení desítky malých fotbalistů, fotbalistek a neméně početné zástupy jejich příznivců z širokého okolí.

Z původně přihlášených 16 týmů se dostavilo 13 družstev. Starších přpravek přicestovalo všech osm přihlášených. Jeden tým mladší přípravky se omluvil v týdnu před turnajem, dva svou účast odřekly v den konání akce. Nakonec na trávník vyběhlo bezmála 140 fotbalistů a fotbalistek.
Za roky trvání tohoto sportovního svátku se organizátoři z TJ Halenkovice museli vypořádat s různými nenadálými situacemi, proto zvládli i tuto komplikaci. Zatímco starší týmy odehrály turnaj v původním formátu (dvě skupiny po čtyřech a následné zápasy o umístění), mladším družstvům byl systém turnaje změněn na formát zápasů každý s každým.

Letos turnaj provázelo slunečné počasí bez mráčku a od rána setrvale stoupající teplotou až do odpolední spalující výhně. Postupem času se nejzaplněnějšími stala místa, kde byl stín. Bylo dobře, že u každé ze čtyř hracích ploch bylo, díky spolupráci se SRPŠ Halenkovice, možné postavit velký altán.

I letos se mohla TJ Halenkovice opřít o podporu různých subjektů. V tomto roce to byla obec Halenkovice, OFS Zlín, ZŠ Halenkovice, SRPŠ při ZŠ Halenkovice, společnosti Kvasar, M trade a Hospoda na hřišti. Vítaný byl i příspěvek halenkovických hasičů, ale o tom až dále. Díky této podpoře se opět podařilo uspořádat turnaj bez nutnosti výběru startovného. Podpora naopak umožnila, aby všechny děti dostaly zdarma párek v rohlíku.

Nejtěžší to každoročně mají rozhodčí, kteří musí během trvání turnaje absolvovat maraton zápasů s minimální možností oddechu. Letos si pánové s píšťalkami slízli pořádnou dávku slunečního záření. S přípravou areálu a pískáním utkání výrazně pomohli čtyři členové halenkovického fotbalového áčka. Díky Zuzce byl na místě zdravotní dozor, s předáváním cen pomohla Markétka – všem mockrát děkujeme.

Účastníci turnaje využívali šaten fotbalového areálu a tělocvičny ZŠ Halenkovice. Neutuchající žízeň a hlad mohli zahnat v Hospodě na hřišti. Místní část Záhumení se změnila v improvizované parkoviště (místním děkujeme za shovívavost).

Celý turnaj probíhal bez vážnějších problémů. Pouze časový plán zápasů starších a mladších přípravek se kvůli nižšímu počtu týmů mladších dětí výrazně rozešel. Proto bylo po dohodě s trenéry rozhodnuto, že ocenění se budou předávat starším a mladším družstvům zvlášť.

Velkou radost domácím příznivcům fotbalu udělaly oba halenkovické týmy. Mladší přípravka skončila na třetím místě, starší přípravka v nabité konkurenci dokázala zvítězit. Gratulujeme!

V době předávání ocenění už vládla na hřišti výheň jako na poušti. O to větší radost způsobila Tatra halenkovických hasičů, plná vody. Osvěžení bylo maximální, díky.

Pořadí mladší přípravky:
1. FC Fastav Zlín
2. Tlumačov
3. Halenkovice
4. Žlutava
5. Jaroslavice

Nejlepší střelec: Vašek Machovský 12 gólů (Tlumačov)
Nejlepší brankař: Matyáš Škutek (Fastav)
Nejmladší hráč turnaje: Jiřík Sudolský (Halenkovice)
Oceněný trenér: Bedřich Mařák (Žlutava)

Pořadí starší přípravky:
1. Halenkovice
2. FC Fastav Zlín
3. Jaroslavice
4. Tlumačov
5. Baťov
6. Provodov
7. Topolná
8. Napajedla

Nejlepší střelec: Samuel Skopalík 10 gólů (Halenkovice)
Nejlepší brankař: Jan Kašný (Halenkovice)
Oceněný trenér: Milan Borský (Jaroslavice)

Atmosféru turnaje si můžete přiblížit prostřednictvím dvou fotogalerií. Jedna je součástí tohoto článku, další, velkou fotogalerii krásných fotek, která je zveřejněna na obecním fotoalbu Rajče, máte k dispozici ...zde.

TJ Halenkovice | neděle 26.05.2024, 17:00
FC Žlutava - TJ Halenkovice